Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
روی خط رسانه ها
https://goo.gl/etzr5T
1397/01/23 - 11:01 تاريخ انتشار: 1512 تعداد بازديد: 48541 كد خبر:
رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور:
دلار 4200 تومانی هزینه تولید را کاهش می دهد
دورنمای صنعت قطعه سازی در صورت انجام به موقع پرداختی های آنها، سرمایه گذاری های جدید و نوسازی روشن است.


رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: با توجه به اثر افزایش رشد 20 درصدی نرخ دستمزدها در سال جاری، اعلام نرخ 4200 تومانی نرخ دلار با اثر کاهشی بر هزینه تمام شده تولید همراه خواهد بود و به نظر می رسد اثری ملموس و قابل توجه در قیمت قطعات داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، محمدرضا نجفی منش با اشاره به تعیین 4200 تومانی نرخ دلار از سوی دولت در روزهای گذشته، اظهار کرد: نرخ ارز روی قیمت مواد اولیه وارداتی تاثیرگذار است، در برخی اوقات حتی قیمت فولاد داخلی و مواد پتروشیمی نیز به نرخ ارز وابسته است.
رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با اشاره به برآورد حدود 100 هزار میلیارد ریالی مطالبات قطعه سازان از دولت در سال 96، خاطرنشان کرد: بخشی از این بدهی ها در اواخر پارسال پرداخت شد، اما باید پرداخت مطالبات روندی سیستمی به خود بگیرد.

نجفی منش ادامه داد: باید پرداخت ها برای قطعه سازان کوچک و متوسط یک ماهه شده و برای قطعه سازان بزرگ نیز در صورت طولانی شدن پرداخت ها، همراه با پرداخت هزینه های مالی دیرکرد باشد.

وی تصریح کرد: دورنمای صنعت قطعه سازی در صورت انجام به موقع پرداختی های آنها، سرمایه گذاری های جدید و نوسازی روشن است.

نجفی منش اظهار داشت: دولت 320 هزار میلیارد ریال به منظور سرمایه گذاری های جدید در صنعت قطعه سازی در نظر گرفته که در صورت تخصیص، می توان برای نوسازی این صنعت به کار گرفت.

وی تصریح کرد: برای نوسازی این صنعت نیازمند سه میلیارد دلار سرمایه گذاری ارزی و 100 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی هستیم.

این مقام صنفی همچنین با اشاره به در نظر گرفته شدن استانداردهای جدید برای خودروسازان تا دی ماه امسال، خاطرنشان کرد: قطعه سازان برای تحقق این مهم آمادگی دارند، مشروط به اینکه خودروسازان نیز خود را با استانداردهای جدید همسو کنند.

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: پارسال نزدیک به 2 میلیارد دلار واردات قطعات خودرویی به کشور انجام شد، در حالی که ارزش تقریبی بازار خودروی کشور حدود 600 هزار میلیارد ریال است.

نجفی منش ابراز امیدواری کرد با افزایش ظرفیت و کار در این صنعت و همچنین برنامه دولت برای افزایش نرخ تعرفه قطعات منفصله (سی.کی. دی) توجه به قطعات تولیدی ساخت داخل بیشتر شود.

وی در ادامه با اشاره به قراردادهای خودرویی پسابرجامی، یادآوری کرد: تعدادی از قراردادهای شرکت مشترک سایپا - سیتروئن منعقد شده است و انتظار می رود طی چهار ماه آینده نخستین محصول آنها وارد بازار شود.

وی افزود: پژو 301 ایران خودرو خط تولیدی مدرن و عالی دارد و امیدواریم این خودرو نیز تا پایان امسال روانه بازار شود و مطابق شنیده ها کارشناسان شرکت رنو نیز هفته آینده سایت «بن رو» ساوه را تحویل گرفته اند و کار تولید خودرو در این سایت نیز آغاز خواهد شد.

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور ابراز امیدواری کرد با تحرکات انجام شده و افزایش عمق داخلی سازی خودروها، رونق و حرکت رو به جلوی صنعت قطعه سازی را شاهد باشیم.

وی با اشاره به شرط گذاشتن هندی ها برای ورود یک خودروساز چینی به این کشور و تاکید آنها بر هندی بودن 80 درصد قطعات خودرو، تاکید کرد: با توجه به توان و تخصص بالای قطعه سازان ایرانی، انتظار می رود در قراردادهای خودرویی با خارجی ها همچون هندی ها از این فرصت ها استفاده کنیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد