Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/MgwfVU
1397/01/23 - 11:44 تاريخ انتشار: 2497 تعداد بازديد: 48545 كد خبر:
خدابخش در گفتگو با سنا:
مرحله سوم خرید سهام آکنتور از سه روز دیگر آغاز می شود
قیمت خرید هر سهم 21075 ریال خواهد بود
مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، قیمت خرید هر سهم کنتورسازی را همانند مرحله قبل 21075 ریال و نوع سفارش فروش را از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی دانست.

مرحله سوم خرید سهام شرکت کنتور سازی ایران از سه روز دیگر آغاز می شود و به مدت 4 روز کاری ادامه خواهد یافت.

محسن خدابخش، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این مطلب به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: سهامداران حقیقی که تمایل به فروش سهام دارند از یکشنبه 26 فروردین 97 به مدت چهار روز کاری از ساعت 8:30 تا 15 درخواست خود را به ثبت برسانند.

وی افزود: طبق مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر اجازه انجام معاملات در خارج از جلسه معاملاتی اشخاص حقیقی سهامدار شرکت کنتورسازی می توانند سهام خود را مطابق ضوابط و شرایط تعیین شده به فروش برسانند .

خدابخش توضیح داد: سهامداران حقیقی می توانند پس از مراجعه به یکی از شرکت های کارگزاری عضو شرکت بورس اوراق بهادار تهران و ارائه دستور فروش و تکمیل تعهدنامه، برای واگذاری سهام خود اقدام کنند.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: در این مرحله نیز سقف فروش 3000 سهم است؛ در صورتی که منابع تامین شده از سوی خریداران کافی نباشد، خرید از کمترین سفارش شروع و بر اساس میزان عرضه فروش حداکثر سهم قابل خرید از افراد متناسب با میزان منابع تامین شده از سوی خریداران مشخص خواهد شد.

وی قیمت خرید هر سهم را همانند مرحله قبل 21075 ریال و نوع سفارش فروش را از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی دانست.

به گفته خدابخش، همچنین امکان ورود سفارش فروش از طریق مشتریان برخط امکان پذیر نخواهد بود.

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به  فروش سهام کنتورسازی در مراحل قبلی گفت: در مرحله اول دارندگان سهام تا 20 هزار سهم، امکان فروش حداکثر 2 هزار سهم و دارندگان سهام بیش از 20 هزار سهم، امکان فروش حداکثر 10 درصد از موجودی سهام خود را داشتند که این فرایند از 20 دی 96 به مدت 5 روز کاری انجام شد.

 وی افزود: با وجود اینکه فروش سهام کنتورسازی کاملا اختیاری بوده است، اما در مرحله اول 2 هزار و 202 کد سهامداری اقدام به فروش دارایی خود کردند که هزار و 426 سهامدار به طور کلی از ترکیب سهامداری شرکت خارج شدند. برهمین اساس مجموعا 6میلیارد و 500میلیون تومان سهام طی این مرحله به فروش رسید.

خدابخش همچنین در خصوص مرحله دوم خرید سهام شرکت کنتور سازی ایران گفت: مرحله دوم از 4 بهمن 96 آغاز شد و  سهامدارانی که تمایل به فروش سهام داشتند تا 11 بهمن 96 فرصت داشتند، درخواست خود را به ثبت برسانند.

این مقام مسوول توضیح داد: در این مرحله، سهامداران کنتورسازی می توانستند با مراجعه به کارگزاری های عضو شرکت بورس اوراق بهادار محل اقامت در سراسر کشور، سهام خود را تا سقف سه هزار سهم به مبلغ 21075ریال به فروش برسانند.

مدیر نظارت بر بورس ها در پایان در خصوص افرادی که سهم خود را به فروش نرسانده اند، گفت: با توجه به اینکه فروش سهام اختیاری است، افراد می توانند همچنان سهامدار شرکت باشند تا بعد از تعیین و تکلیف قضایی، بر اساس تصمیم اتخاذ شده اقدامات لازم را انجام دهند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد