Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فاینکس 2018
https://goo.gl/YS3Gvk
1397/01/28 - 20:08 تاريخ انتشار: 963 تعداد بازديد: 48615 كد خبر:
مدیرعامل کارگزاری صباجهاد عنوان کرد:
صندوق بازارگردانی و سامانه معاملات اختصاصی؛ دو محصول جدید برای بازار سرمایه
به اعتقاد مدیرعامل کارگزاری صباجهاد، رویکرد نمایشگاه به فین تک و تغییر تکنولوژی که در بازار سرمایه در حال وقوع است، نشان می دهد که شرکت ها به منظور حفظ توان رقابتی ناگزیر به سرمایه گذاری در این بخش هستند.


شرکت کارگزاری صباجهاد اخیرا دو محصول جدید یعنی یک صندوق بازارگردانی و یک رابط کاربری معاملات آنلاین اختصاصی را به بازار سرمایه معرفی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از اقتصاد آنلاین، وحید حسن پور، مدیرعامل کارگزاری صباجهاد با اشاره به صندوق بازارگردانی این شرکت به عنوان یکی از محصولات جدید صباجهاد گفت: صندوق بازارگردانی ارزش آفرین در اوایل زمستان 1396 به طور رسمی راه اندازی شد و به مرور سهام شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی که در بورس یا فرابورس پذیرفته شده اند برای بازارگردانی به صورت الگوریتمی به این صندوق اضافه شد. در حال حاضر پنج سهم از زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی به این صندوق اضافه شده اند و برنامه داریم تا سهام سایر زیرمجموعه ها را هم به صندوق اضافه کنیم و با توجه به تخفیف مالیاتی و همچنین تخفیف کارمزدهای کارگزاری، با کمترین هزینه به صورت الگوریتمی، در راستای سیاست های صندوق بازنشستگی کشوری به افزایش نقدشوندگی و شناوری سهام شرکت های زیر مجموعه صندوق در بازار سرمایه کمک کنیم.

حسن پور با اشاره به اینکه صندوق ارزش آفرین نخستین صندوق بازارگردانی است که به صورت Multi-NAV فعالیت می کند، ادامه داد: به این معنا که همه شرکت های یاد شده در یک صندوق قرار دارند. این صندوق نخستین صندوق بازارگردانی است که در مجموعه صندوق بازنشستگی تاسیس شده است. مدیریت این صندوق بازارگردانی را کارگزاری صباجهاد و هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی به عهده دارند.

علاوه بر صندوق بازارگردانی به عنوان یکی از محصولات جدید کارگزاری صباجهاد، این شرکت یک رابط کاربری اختصاصی معاملات آنلاین به نام «صباتریدر» هم راه اندازی کرده است. حسن پور درباره این سامانه توضیح داد: در سامانه صباتریدر، کاربر با ویژگی های خاصی که دارد، منجر به ارتقای کیفیت می شود و تمایز در خدمات ارائه شده به مشتریان را به دنبال دارد. این امکان و اختصاصی شدن این سامانه ها با توجه به شرایط و بازار رقابتی موجود، منجر به ارتقای سهم از بازار شرکت می شود . از جمله ویژگی های صبا تریدر سادگی و سهولت کار با سامانه و هوشمند بودن آن وهشدارهای معاملاتی برای کاربران و همچنین ویژگی گزارش گیری متفاوت پرتفوی  کاربران در این سامانه است.همچنین برنامه های آتی در این خصوص ارائه خدمات الگوریتمی بر بستر صبا تریدر به مشتریان شرکت است.

نگاهی به نمایشگاه بورس

از برنامه های کارگزاری صباجهاد در یازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، برگزاری کلاس های آموزشی توسط استادان خبره است. در این راستا یکی از مدیران مجموعه صنایع شیر ایران و مدیرعامل شرکت پگاه گلپایگان در غرفه این کارگزاری به سخنرانی درخصوص صنعت لبنیات خواهند پرداخت. به علاوه یکی از مسئولان حوزه ارزی بانک مرکزی نیز در این غرفه حضور خواهد داشت و به بحث و بررسی وضعیت ارز در کشور خواهد پرداخت.

به اعتقاد مدیرعامل کارگزاری صباجهاد، رویکرد نمایشگاه به فین تک و تغییر تکنولوژی که در بازار سرمایه در حال وقوع است، نشان می دهد که شرکت ها به منظور حفظ توان رقابتی ناگزیر به سرمایه گذاری در این بخش هستند. بر همین اساس کارگزاری صباجهاد کار را با معاملات الگوریتمی و سامانه معاملات اختصاصی شروع کرده است. او ادامه داد: محصولات سایر شرکت ها نیز در همین حوزه یعنی معاملات الگوریتمی، سامانه معاملات و معاملات خودکار است. نمایشگاه کنونی هم بیشتر روی محور فین تک فعالیت دارد.

نگاهی به بازار

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با وضعیت بازار سرمایه با توجه اتفاقات اخیر ارزی در کشور گفت: با توجه به سیاست های بانک مرکزی، باید دید که مسیر بازار ارز به کدام سمت است. او ابراز امیدواری کرد که با به ثبات رسیدن شرایط بازار ارز به رشد بازده بازار سرمایه کمک شود. به طوری که ثبات قیمت ارز در این نرخ ها موجب می شود تا به خصوص وضع شرکت های صادرات محور تا حدی بهتر شود. به طور کلی چشم انداز مثبتی برای بازار سرمایه متصور است و به نظر می رسد سرمایه گذاران بتوانند بازده خوبی کسب کنند.

یادآور می شود یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه ( فاینکس 2018)  از تاریخ ۲۷ تا ۳۰ فروردین ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و شرکت های علاقه مند به مشارکت در این رویداد برای اطلاع از جزئیات می توانند به پایگاه اینترنتی نمایشگاه به نشانی www.iranfinex.ir مراجعه یا با شماره تلفن ۴۲۹۱۷۰۰۰ داخلی ۱۳۳ و ۱۱۶ تماس بگیرند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد