Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/hwRZBi
1397/01/29 - 12:08 تاريخ انتشار: 2988 تعداد بازديد: 48621 كد خبر:
مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک مطرح کرد؛
دریچه گشوده بازار سرمایه به سوی استارتاپ ها
رونمایی از خدمات اولین نهاد مالی تخصصی دانش بنیان
فین استارز ۲۰۱۸ فرصتی برای ظهور ایده های نو در حوزه فناوری های مالی از نگاه شرکت‌های دانش بنیان و‌ ارایه آنها به فعالان این صنعت رو به رشد است.
 

استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان با ورود به بازار سرمایه و عرضه سهام ‌خود در این بازار می توانند گامی بلند در جهت توسعه فن آوری مالی خود بردارند و این مستلزم آن است که فعالان بازار سرمایه آشنایی کامل با نوع صنعت و حوزه فن آوری این شرکت‌ها داشته و فهم مشترکی بین آنها ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک در حاشیه نمایشگاه فین استارز ۲۰۱۸  با بیان این مطلب به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: این رویداد مهم از یک سو فرصت بسیار مناسبی است جهت آشنایی فعالان و سرمایه گذاران بازار سرمایه با شرکت‌های دانش بنیان و از سوی دیگر جایگاهی است جهت تعامل شرکت‌های مذکور با ارکان و مخاطبان بازار سرمایه . فین استارز ۲۰۱۸   همچنین فرصتی برای ظهور ایده های نو در حوزه فناوری های مالی از نگاه شرکت‌های دانش بنیان و‌ ارایه آنها به فعالان این صنعت رو به رشد است.

مهدی فرازمند افزود:  در این میان مهم‌ترین دستاورد برای فعالان این حوزه ، ایجاد و ارایه دانش و ایده های خلاقانه مالی در بستر فناوری های جدید است؛ به طوری که با ایجاد زبان مشترک میان ارکان بازار سرمایه، زمینه رشد و توسعه این دانش نو فراهم آید.

وی با بیان اینکه از ایجاد و توسعه اکوسیستم استارتاپی کشور زمان زیادی نمی گذرد، لازم دانست نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه در ایجاد فضای فکری نزدیک تر به این شرکت‌ها تلاش مضاعفی داشته باشند تا بستری جهت تعامل فراهم آید.

مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری فاینتک خاطر نشان کرد: شرکت‌های دانش بنیان با توجه به ماهیتشان قادر به رفع همه نیازهای خود از طریق خدمات مالی سنتی نیستند، لذا لازم است ادبیات مالی اختصاصی شده ای در حوزه هایی نظیر ارزش گذاری، تامین مالی و‌ سرمایه گذاری برای پاسخگویی به نیاز این شرکت‌ها توسعه یابد.

فرازمند، یکی از دلایل کند بودن روند حضور شرکت‌های دانش بنیان در بازار سرمایه را وجود مشکلات ساختاری در نظام مالی شرکت‌های مذکور نظیر عدم وجود صورت های مالی حسابرسی شده، نبود ساختار سهامداری منسجم و عدم وجود سیستم حسابداری شفاف دانست.

وی در خصوص اقدامات انجام شده جهت افزایش نزدیکی شرکت های دانش بنیان به بازار سرمایه اظهار داشت:  درکنار تلاش های فراوان شرکت فرابورس در ایجاد بازارهایی برای ایده ها و شرکت های SME و راه اندازی صندوق های جسورانه، سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز اولین نهاد مالی تخصصی دانش بنیان، تحت نام «مشاور سرمایه گذاری فاینتک» را صادر کرد . این شرکت که توسط تعدادی از صندوق های مالی حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان، با هدف ارایه خدمات تخصصی مالی به این شرکت‌ها تاسیس شده است، در حاشیه نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه با حضور معاون علمی و‌ فناوری رئیس جمهور به طور رسمی از خدمات خود رونمایی کرد.

فرازمند ادامه داد: در واقع فاینتک تلاش کرده که با گرد هم آوردن خبرگان بازار سرمایه در کنار فعالان و سرمایه گذاران با سابقه حوزه سرمایه‌گذاری خطر پذیر و استارتاپ ها، فاصله موجود بین این گروه ها را تا حد امکان کاهش دهد.

وی در خاتمه این نوید را به شرکت‌های دانش بنیان داد که این شرکت در حال رایزنی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جهت ایجاد تسهیلات و مشوق هایی در خصوص استفاده شرکت‌های دانش بنیان از خدمات بازار سرمایه است.

یادآور می شود یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه ( فاینکس 2018) از ۲۷ تا ۳۰ فروردین ۹۷ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد