Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/3VhW2t
1397/02/02 - 12:05 تاريخ انتشار: 944 تعداد بازديد: 48695 كد خبر:
پیش‌بینی‌های بین‌المللی از اقتصاد ایران
نرخ رشد اقتصادی ایران در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بالاتر از متوسط نرخ رشد اقتصادی کشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا و پاکستان خواهد بود، همچنان که در سال ۲۰۱۷ نیز این وضعیت برقرار بوده است.


نهادهای بین‌المللی رشد اقتصادی ایران را در سال ۲۰۱۸ مثبت و بیش از نرخ رشد جهانی ارزیابی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، براساس پیش‌بینی بانک جهانی رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ حدود ۴.۱ درصد پیش‌بینی شده است. این در حالی است که رشد اقتصادی کشورهای نفت‌خیز حوزه خلیج فارس کمتر از سه درصد پیش‌بینی می‌شود.

در گزارش بانک جهانی رشد اقتصادی قطر ۲.۸ درصد، عراق ۲.۵ درصد، امارات ۲.۵ درصد و عمان ۲.۳ درصد تخمین زده شده است. همچنین بنا بر اعلام این نهاد بین‌المللی رشد اقتصادی عربستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت اوپک، در سال ۲۰۱۸ معادل ۲.۱ درصد برآورد شده است.

همچنین صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود رشد اقتصادی ایران در سال جاری و آینده میلادی را به صورت یکنواخت ۴ درصد پیش‌بینی کرد. در گزارش صندوق بین‌المللی پول عراق پس از ایران بیشترین‌ رشد را در بین کشورهای صادرکننده نفت در خاورمیانه دارد و رشد ۳.۱ درصدی خواهد داشت. همچنین رشد اقتصادی قطر ۲.۶ درصد، امارات ۲ درصد، کویت ۱.۳ درصد و عربستان ۱.۷ درصد تخمین زده شده است.

نرخ رشد اقتصادی ایران در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بالاتر از متوسط نرخ رشد اقتصادی کشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا و پاکستان خواهد بود، همچنان که در سال ۲۰۱۷ نیز این وضعیت برقرار بوده است.

این نهاد بین‌المللی در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرده که روند بهبود اقتصاد جهانی، در سال جاری میلادی نیز با نرخ رشدی معادل ۳.۹ درصد ادامه خواهد یافت. صندوق بین‌المللی پول همچنین انتظار دارد در سال ۲۰۱۹ نیز نرخ رشد اقتصاد جهانی رقمی در حدود ۳.۹ درصد باشد که بنابراین انتظار می‌رود نرخ رشد اقتصادی ایران در دو سال پیش رو بیش از نرخ جهانی باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد