Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/twn8Mh
1397/02/03 - 15:37 تاريخ انتشار: 1551 تعداد بازديد: 48732 كد خبر:
در معاملات روز یکشنبه بورس تهران؛
فرآورده های نفتی و شیمیایی ها در صدر صنایع بورسی
در بازار امروز فرآورده های نفتی، شیمیایی ها و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران سرمایه گذاران بورسی بیش از 486 میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 486 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند. ارزش مبادلات امروز بیش از یک هزار و 449 میلیارد ریال بود که در 36 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در بازار امروز فرآورده های نفتی، شیمیایی ها و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای فیبر ایران، لوله و ماشین سازی ایران، ایرکا پارت صنعت، معدنی دماوند، چرخشگر، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و ایران ارقام بود.

در مقابل نمادهای صنعتی بهشهر، کارخانجات داروپخش، کشت و صنعت پیاذر، سرامیک های صنعتی اردکان، صنایع کاغذ سازی کاوه، سرمایه گذاری ساختمان ایران و سرمایه گذاری بوعلی با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

در بازار امروز سرمایه گذاران برای خرید واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام آلومینیوم ایران، لوله و ماشین سازی ایران، اوراق صکوک سای‍پا و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

این در حالی بود که در سوی دیگر بازار، گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند با عرضه های سنگین از اوراق مشارکت شهرداری شیراز، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت ملی نفت ایران خارج شوند.

در بازار امروز نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، ارتباطات سیار، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و گل گهر با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث شدند این متغیر 194 واحد نزولی شود و به رقم 94 هزار و 299 برسد.

این در حالی بود که نمادهای فولاد مبارکه، خدمات انفورماتیک و پالایش نفت اصفهان با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم گل گهر با معامله بلوکی 40 میلیون سهمی بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت شهرداری سبزوار با معامله 225 میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد