Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/CsdVs8
1397/02/05 - 11:03 تاريخ انتشار: 1824 تعداد بازديد: 48775 كد خبر:
وزیر صنعت خبر داد:
افزایش ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی
محمد شریعتمداری در آیین افتتاح پروژه های صنعتی استان آذربایجان شرقی گفت : در سال ۹۶ نزدیک به هزار و ۲۳ واحد صنعتی کوچک و بزرگ که ۴۲ واحد آن بزرگ صنعتی است در استان اذربایجان شرقی با استفاده از تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی و طرح رونق تولید با مجموع دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عرصه تولید و اشتغال بازگشتند.


صادرات غیرنفتی افزایش ۱۵ درصدی داشته که ۳۹.۴ درصد آن کالا‌های غیر از میعانات گازی و پتروشیمی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شاتا، محمد شریعتمداری در آیین افتتاح پروژه های صنعتی استان آذربایجان شرقی گفت: در سال ۹۶ نزدیک به هزار و ۲۳ واحد صنعتی کوچک و بزرگ که ۴۲ واحد آن بزرگ صنعتی است در استان اذربایجان شرقی با استفاده از تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی و طرح رونق تولید با مجموع دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به عرصه تولید و اشتغال بازگشتند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته در مجموع ۴۹۲ واحد صنعتی با رشد بیش از ۳۲ درصد نسبت به سال ۹۵ در استان آذربایجان شرقی پا به عرصه وجود نهاد و موجبات اشتغال قابل ملاحظه‌ای را فراهم کرد.
وی افزود: در شش ماهه اول ۹۶ و پایان دولت یازدهم ۲۲۲ واحد صنعتی جدید ( ۱۰۵ واحد ایجادی و ۱۱۷ واحد توسعه ای) و در شش ماهه دوم۹۶ در آغاز دولت دوازدهم ۲۷۳ واحد صنعتی (۱۲۰ ایجادی و ۱۵۳ جدید صنعتی) و در مجموع ۴۹۲ واحد صنعتی جدید در این استان تاسیس شدند.
وی افزود: نگاه مردم به آینده، اقتصاد و صنعت را تقاضای تاسیس واحدهای صنعتی جدید نشان می دهد.

در سال گذشته در مجموع ۴۹۲ واحد صنعتی با رشد بیش از ۳۲ درصد نسبت به سال ۹۵ در استان آذربایجان شرقی پا به عرصه وجود نهاد و موجبات اشتغال قابل ملاحظه‌ای را فراهم کرد.

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در شش ماهه اول سال گذشته ۴۸۵ واحد و در شش ماهه دوم با رشد قابل ملاحظه ای ۵۸۵ واحد و در مجموع هزار و ۷۰ واحد که ۲۴.۵ درصد رشد را نسبت به سال قبل از ان نشان می دهد، تقاضای تاسیس واحدهای صنعتی را در این استان داشتند.
شریعتمداری ضمن ابراز خوشحالی از خبر اعلام شده رییس جمهور در جمع مردم تبریز اعلام کرد: صادرات غیر نفتی کشور رشد ۱۵ درصدی داشته و از این میزان ۳۹.۴ درصد رشد کالاهای غیر از میعانات گازی و پتروشیمی است.
وی در ادامه افزود: در استان اذربایجان شرقی در سال ۹۶، ۲۰ درصد صادرات غیرنفتی رشد کرد که عموما صادرات صنعتی به کشورهای مختلف بوده است، به عنوان نمونه واحد آهنگری تراکتور سازی تبریز به ۵ کشور مهم صادرات دارد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد