Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/iAFwoH
1397/02/05 - 13:44 تاريخ انتشار: 2603 تعداد بازديد: 48782 كد خبر:
کارشناس بازار سرمایه عنوان داشت:
اخبار تأثیرگذار در بازارهای جهانی در هفته گذشته
در هفته گذشته به دلیل نگرانی هایی پیرامون افزایش بدهی های دولت آمریکا و نیز تاثیر افزایش قیمت نفت بر نرخ تورم این کشور،قیمت دلار آمریکا و طلا با روند افزایشی همراه شد.

افزایش قیمت دلار آمریکا و طلا در هفته گذشته در بازارهای جهانی بسیار محسوس بود که دلیل عمده آن هم سیاست ها و اتفاقات اخیر در اقتصاد آمریکا بود.

محمد نوربخش، کارشناس بازار سرمایه طی گفت و گویی کوتاه با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، گفت: در هفته گذشته به دلیل نگرانی هایی پیرامون افزایش بدهی های دولت آمریکا و نیز تاثیر افزایش قیمت نفت بر نرخ تورم این کشور،قیمت دلار آمریکا و طلا با روند افزایشی همراه شد.

وی در ادامه بیان داشت: البته در این بین، بازدهی سه درصدی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا نیز عاملی دیگر برای افزایش دلار و طلا بوده است.

نوربخش در خصوص خبرهای تأثیرگذار در بازار در هفته اخیر بیان داشت:  خبرسازترین اتفاق هفته اخیر احتمال معافیت شرکت روسال از تحریم های آمریکا بود که موجب شد قیمت آلومنیوم سقوط شدیدی را تجربه کند.

وی افزود: در این میان، خبرهای حول برجام و نگرانی های پیرامون آن موجب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان ساخت: امروز و در آخرین ساعات معاملاتی در بازارهای جهانی قیمت نفت آمریکا با رشد همراه شد و به بیش از 67 دلار معامله شد. قیمت نفت برنت نیز روند افزایشی را در پیش گرفت و در حدود 74 دلار قیمت خورد .

وی گفت: به نظر میرسد طی روزهای پیش رو مهمترین متغیرهای موثر بر بازار کالاهای اساسی در دنیا، جنگ تجاری بین آمریکا و قدرت های بزرگ اقتصادی و نیز خبرهای سیاسی از جمله کره شمالی باشد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد