Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/XuJYce
1397/02/08 - 14:14 تاريخ انتشار: 2346 تعداد بازديد: 48812 كد خبر:
مدیرعامل گروه رتبه بندی ایده آل ریتینگ:
ظرفیت های بالای بازار سرمایه ایران ناشناخته است
مدیرعامل گروه رتبه بندی ایده آل ریتینگ گفت: به عنوان یک فرد خارجی از دیدن این همه پیشرفت در زمینه بازار سرمایه اسلامی در ایران بسیار شگفت زده شدم .

ایران دارای منابع بسیار غنی و اقتصاد بسیار پابرجایی است اما ظرفیت های بازار پول و سرمایه آن در دنیا به میزان لازم شناخته شده نیست.

عارف سلطان، مدیر عامل گروه رتبه بندی ایده آل ریتینگ در سنگاپور به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: به عنوان یک فرد خارجی از دیدن این همه پیشرفت در زمینه بازار سرمایه اسلامی در ایران بسیار شگفت زده شدم اما کسی از این پیشرفت ها باخبر نیست.

وی در این خصوص ادامه داد: بازارهای سرمایه اسلامی در کشورهای دیگر جهان، توسعه و پیشرفت های خود را در زمینه بازار به تمام دنیا منعکس می کنند تا همه از فرصت های سرمایه گذاری در این کشور ها بهره مند شوند و ایران نیز باید ظرفیت های بازار سرمایه خود را بیشتر معرفی کند.

عارف سلطان در این خصوص افزود: ابزارهای معاملاتی در کشور های اسلامی در مقایسه با جهان کمتر است و به همین دلیل کشورهای اسلامی با شناخت یکدیگر و آشنایی بیشتر با بازارها می توانند از ابزار های یک دیگر بهره برداری  و در مسیر  توسعه حرکت کنند. به همین جهت، نیاز است که ایران نیز بازار سرمایه اسلامی خود را به اشخاص حقیقی و کشورها معرفی کند تا در این گام ها، سهمی داشته باشد.

وی گفت: برای این که ایران از این موقعیت ناشناخته خارج شود باید بازار خود را توسط ابزارهای مختلف تبلیغاتی مثل برگزاری رودشو و کنفرانس های مختلف معرفی کند.

مدیر عامل گروه رتبه بندی ایده آل ریتنیگ در این خصوص خاطرنشان ساخت: برگزاری پلتفرم های بین المللی از سوی سازمان بورس و هماهنگی کنفرانس های متعدد می تواند موجب شناساندن موقعیت اقتصادی ایران در منطقه شود. از این طریق، کشورهای اسلامی نیز متوجه خواهند شد که بازار سرمایه اسلامی ایران، به بلوغ کافی رسیده است و فرصت های سرمایه گذاری در آن را بررسی می کنند. 

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که با شروع روند تبلیغاتی بازار سرمایه اسلامی ایران، سرمایه گذاران خارجی می توانند برای سرمایه گذاری، بازار ایران را یکی از ملزومات آتی سرمایه گذاری خود قلمداد کنند.

وی در ادامه در خصوص برگزاری کارگاه های تبلیغاتی اذعان داشت: برگزاری رودشو در کشورهایی که بازار اسلامی در آن رونق دارد می تواند کلید موفقیت بازار سرمایه ایران باشد.

وی گفت: برپایی کارگاه در لندن، سوئیس، کشورهای اروپایی و مالزی می تواند موجب برجسته شدن فعالیت های بازار سرمایه ایران شود.

عارف سلطان یکی دیگر از روش های معرفی بازار سرمایه ایران را از طریق بانک توسعه اسلامی دانست و عنوان داشت: همکاری های بیشتر با نهادهای اسلامی مثل بانک توسعه اسلامی می تواند موجب بهبود این روند شود. به این ترتیب که بانک توسعه اسلامی تمام اطلاعات کشور شما در خصوص بازار را به دیگر کشورهای عضو خود ارسال می کند و پیشرفت های اخیر شما به صورت گزارش مکتوب به گوش دیگر کشورهای اسلامی رسیده و موقعیت های سرمایه گذاری را برای آنها شفاف می کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد