Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/C3dVGq
1397/02/08 - 15:28 تاريخ انتشار: 1355 تعداد بازديد: 48821 كد خبر:
در معاملات اولین روز کاری هفته؛
بانک تجارت و پالایش نفت تبریز بیشترین حجم وارزش معاملات را داشتند
در بازار روز جاری فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

در معاملات اولین روز هفته بانک تجارت و پالایش نفت تبریز، بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری بانک تجارت با معامله 39 میلیون حجم بیشترین حجم معاملات و پالایش نفت تبریز با معامله 46 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

در بازار روز جاری فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای پارس سرام، داروسازی دکتر عبیدی، پمپ سازی ایران، آلومینیوم ایران، فرآورده های نسوز آذر، صنایع شیمیایی فارس و لوله و ماشین سازی ایران بود.

این در حالی بود که نمادهای رینگ سازی مشهد، کاشی تکسرام، لیزینگ خوردو غدیر، چرخشگر، آبادگران ایران، سایپا دیزل و ایران تایر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق مشارکت شهرداری مشهد بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

این در حالی بود که در سوی دیگر بازار اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا، سهام کنتوسازی و واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر با بیشترین عرضه ها مواجه شدند. این نمادها طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در معاملات امروز فولاد مبارکه، ملی مس، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، کشتیرانی و آسان پرداخت پرشین با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث افت 511 واحدی این متغیر شدند. خدمات انفورماتیک با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شد.

شاخص کل در پایان معاملات امروز در رقم 94 هزار و 284 قرار گرفت. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 354 و یک هزار و 135 واحد نزولی شدند.

در پایان داد و ستدهای امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 459 میلیون برگه سهم ، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 902 میلیارد ریال بود و در 41 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد