Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/tzNoVq
1397/02/09 - 14:51 تاريخ انتشار: 836 تعداد بازديد: 48836 كد خبر:
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران مطرح کرد:
حمایت نماینده بخش خصوصی از تک‌نرخی شدن ارز
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران تاکید کرد راز ماندگاری سیاست تک‌نرخی شدن ارز این است که نرخ 4200 تومان نرخ پایه‌ای ارز باشد و سالیانه این نرخ بر اساس تورم داخلی و خارجی محاسبه‌شده و تغییر کند.


عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بزرگ‌ترین تصمیم اقتصادی دولت در سال جدید را یکسان‌سازی نرخ ارز عنوان کرد و گفت: بخش بازرگانی داخلی از این اقدام دولت استقبال می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مسعود خیاط‌ زاده روز گذشته گفت: دولت باید سعی کند ثبات نرخ را حفظ کند.

وی با بیان اینکه نرخ تورم با نرخ ارز ارتباط دارد، گفت: با توجه به اینکه نرخ ارز از وضعیت بازارهای داخل اثرپذیری دارد، دولت باید در امنیت و ثبات بازار داخلی همه تلاش خود را به کار گیرد.

رییس اتاق بازرگانی آبادان اضافه کرد: هنوز مسائلی وجود دارد که می‌تواند یکسان‌سازی نرخ ارز یا آینده آن را با چالش روبرو کند اما آنچه در بیش از یک ماه گذشته بر بازار ارز گذشت، اتفاقی بی‌سابقه بود که بسیاری از فعالان و حتی سیاستگذاران اقتصادی کشور را نیز غافلگیر کرد.

خیاط زاده اعلام کرد: افزایش قیمت ارز و حواشی سیاسی و اجتماعی که پس از آن رخ داد، ضرورت توجه به موضوع «تعیین تکلیف نرخ ارز» را مطرح کرد.

باید توجه داشت که این شرایط می‌توانست اقتصاد کشور را در یک مسیر بی‌بازگشت قرار داده و میزان بی‌اعتمادی به واحد پول ملی را افزایش دهد. از این‌رو، دولت بهترین تصمیم را در این شرایط گرفته و بخش بازرگانی و کل بخش خصوصی از تثبیت شرایط استقبال می‌کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران تاکید کرد راز ماندگاری سیاست تک‌نرخی شدن ارز این است که نرخ 4200 تومان نرخ پایه‌ای ارز باشد و سالیانه این نرخ بر اساس تورم داخلی و خارجی محاسبه‌ شده و تغییر کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد