Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/ggCXiU
1397/02/09 - 14:45 تاريخ انتشار: 771 تعداد بازديد: 48844 كد خبر:
عبدالناصر همتی:
صنعت بیمه کشور پتانسیل رشد بالایی دارد
صنعت بیمه کشور پتانسیل رشد بالایی دارد و زمینه خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است.


عبدالناصر همتی در ششمین همایش تجاری ایران و اروپا گفت: صنعت بیمه ایران ظرفیت بسیار بالقوه بالایی را برای توسعه همکاری بین شرکتها و نهادهای اقتصادی اروپایی دارد و ظرف دو سال گذشته مذاکرات نزدیکی را با سران بیمه های اصلی و تعیین کننده اروپا داشتیم و امیدواریم این مذاکرات ما را به نتایج بهترین برساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رئیس کل بیمه مرکزی افزود: صنعت بیمه ایران در طول دو دهه گذشته، رشد خوبی را تجربه کرده است و به طور قطعی 4.5 برابر رشد GDP رشد کرده است، این در حالی است که بر اساس تصویب مجلس، ما ضریب نفوذ بیمه را باید از 2.3 درصد GDP افزایش دهیم. یعنی نقاط کشف نشده صنعت بیمه را توسعه دهیم.

وی تصریح کرد: 20 درصد بیمه های اختیاری تحت پوشش بیمه هستند، در حالیکه در حوزه بیمه عمر کمتر از 20 درصد جمعیت کشور بیمه عمر هستند، ضمن اینکه در حوزه بیمه آتش سوزی نیز کمتر از 15 درصد واحدهای ایرانی تحت پوشش قرار دارند.

به گفته همتی، در حال حاضر مذاکرات خیلی خوبی را با اروپایی ها داریم تا بعد از برجام، از ظرفیت این شرکتهای اروپایی برای توسعه پوشش های بیمه ای استفاده نماییم، در دو زمینه کارهایی نیز شروع شده است که البته برای ما بسیار ضروری است و حوزه کشتیرانی و نفتکش را در برمی گیرد، که بر این اساس درصد بالایی از کشتی های ایرانی تحت پوشش گروه بین المللی IG است.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در بخش پوشش های اتکایی مربوط به حوادث فاجعه آمیز، کارهای خوبی آغاز کرده ایم ،البته در دوران تحریم ابتکار خوبی که بیمه مرکزی داشت، حساب ویژه اتکایی بود که شکل گرفت و از طریق آن توانستیم با اینکه پوشش اتکایی ما به زیر یک درصد رسید، تمام حوادث کشور را که نیاز به پوشش بزرگ اتکایی داشت را تحت پوشش قرار دهیم.
وی اظهار داشت: به دلیل تصمیماتی ممکن است آمریکا از برجام خارج شود، اما صنعت بیمه با تمهیداتی که اندیشیده شده است، اطمینان می دهد که هیچ مجموعه ای از کشور بدون پوشش باقی نماند؛ولی صنعت بیمه یک صنعت بین المللی است و از داشتن روابط هم استقبال می کنیم و علاقمند به گرفتن پوشش های بیمه ای اتکایی از کشورهای خارجی داریم. بر این اساس مذاکراتی با شرکتهای بزرگ اتکایی دنیا صورت گرفته و اکنون 30 درصد حوادث فاجعه آمیز کشور تحت پوشش قرار می گیرد و به شرکتهای بیمه اتکایی اروپایی جایگزین شده است.

همتی گفت: در حوزه بیمه عمر نیز کارهایی را با آلمانی ها شروع کرده ایم که سه شرکت ایرانی نزد این شرکتها، بیمه اتکایی گرفته اند. ضمن اینکه تکنولوژی را هم به تدریج وارد کشور خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ایران یکی از ده کشور زلزله خیز دنیا است و ما نیز مثل ترکیه و ژاپن نیاز داریم که پوشش های کافی برای این موضوع داشته باشیم، در این میان با کشورهای اروپایی نیز برای تجزیه و تحلیل ریسک زلزله در کشور وارد مذاکراتی شده ایم.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، برخی از شرکتهای بیمه ای دنیا تمایل داشتند که سهام شرکتهای بیمه ای ایرانی را بخرند، اما با تهدید ترامپ برخی شرکتهای اروپایی دست نگه داشته اند؛ این در حالی است که شرکتهای بیمه ایرانی ظرفیت های بالایی برای سودآوری و توسعه دارند. البته ما در کنار توسعه روابط خود با اروپا، نگاهی به شرق و روسیه هم داریم و مذاکراتی هم با هند و چین و روسیه در حوزه بیمه اتکایی شروع کرده ایم.

ما علیرغم اعتقاد به توزیع بین المللی ریسک های بیمه ای وتلاش برای توسعه روابط بیمه ای با اروپا همزمان سازوکار پشتیبانی از صنعت بیمه و ارائه پوشش به ریسک های مهم و استراتژیک کشور را که درزمان تحریم داشتیم حفظ و تقویت کرده ایم و درصورت برگشت از مسیر برجام پوشش های لازم برای ریسک های مهم کشور ارائه خواهیم کرد.

وی افزود: صنعت بیمه کشور پتانسیل رشد بالایی دارد و زمینه خوبی برای سرمایه گذاران خارجی است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد