Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/MUQP37
1397/02/09 - 15:25 تاريخ انتشار: 1568 تعداد بازديد: 48853 كد خبر:
تغییر مالکیت 696 میلیون برگه دارایی مالی در بورس تهران
در معاملات امروز بورس تهران سرمایه گذاران بورسی بیش از 696 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 836 میلیارد ریال بود و در 37 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در داد و ستدهای روز جاری سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 696 میلیون برگه دارایی مالی را در بازار دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز بورس تهران سرمایه گذاران بورسی بیش از 696 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 836 میلیارد ریال بود و در 37 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

همچنین در روز جاری گروه های فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی ها با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سرما آفرین، پارس سرام، آلومینیوم ایران، شیر پاستوریزه پگاه خراسان، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی و پگاه آذربایجان غربی بود.

در مقابل نمادهای ایران تایر، معادن منگنز ایران، سیمان ارومیه، آبسال، آبادگران، سرمایه گذاری توسعه ملی و لعابیران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرا گرفتند.

امروز سرمایه گذاران بورسی برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای امین یکم، سهام تامین سرمایه امید، اوراق صکوک سایپا واوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را ثبت کردند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران با عرضه های سنگین تلاش کردند تا ازاوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق صکوک سایپا، سهام کنتورسازی ایران، اوراق صکوک گل گهر و اوراق صکوک سایپا خارج شوند.

در معاملات امروز بانک پارسیان با معامله بلوکی 220 میلیون حجمی بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت شهرداربی مشهد با معامله 500 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

در پایان معاملات امروز شاخص کل با کاهش 478 واحدی به رقم 94 هزار و 805 واحد رسید.

شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 229 و یک هزار و 599 واحد افت کردند. نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم، فولاد مبارکه، کشتیرانی، آسان پرداخت پرشین و تاپیکو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث افت این متغیر شدند. این در حالی بود که ملی مس امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد