Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/CG7MXo
1397/02/11 - 10:35 تاريخ انتشار: 615 تعداد بازديد: 48865 كد خبر:
آلومینیوم پرنوسان ترین فلز در هفته گذشته:
روند تغییرات قیمت فلزات جهانی بررسی شد
فلز آلومینیوم پر نوسان ترین فلز در چند هفته اخیر بوده است. تحریم شرکت روسال روسی توسط دولت آمریکا سبب شد قیمت این فلز اساسی تا نزدیک به 2600 دلار افزایش یابد، هر چند که پس از واکنش افراطی و اخباری در خصوص کاهش تحریم ها، سبب برگشت قیمت به نزدیک 2200 دلار شد.
 

در حالی که قیمت گذاری عمده فلزات و سایر کامودیتی ها در بازار داخلی براساس دلار 4200 تومان صورت گرفته است، در رینگ پتروشیمی شاهد معاملات در سقف قیمتی بودیم.

سیدفرهنگ حسینی، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گویی با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) گفت: در هفته گذشته در رینگ فلزات شاهد رونق معاملات پتروشیمی بودیم و محصولات فولادی در رینگ فلزی، شاهد رقابت شدید و افزایش بیش از 10 درصدی قیمت نسبت به قیمت پایه بود.

وی در این خصوص ادامه داد: هر چند تغییر معیار قیمت گذاری ارز، نگرانی هایی را برای گروه های معدنی و فلزی به همراه داشت، اما همچنان شاهد رقابت شدید در سهام این صنایع بودیم.

حسینی در خصوص روند معاملات فلزات اساسی در بازار جهانی اشاره داشت: فلز آلومینیوم پر نوسان ترین فلز در چند هفته اخیر بوده است. تحریم شرکت روسال روسی توسط دولت آمریکا سبب شد قیمت این فلز اساسی تا نزدیک به 2600 دلار افزایش یابد، هر چند که پس از واکنش افراطی و اخباری در خصوص کاهش تحریم ها، سبب برگشت قیمت به نزدیک 2200 دلار شد. قیمت آلومینا نیز تحت تاثیر نوسان قیمت آلومینیوم ، با رشد روبرو شده است.

وی در این خصوص ادامه داد: قیمت مس نیز با کاهش روبرو بود و به محدوده 6700 دلار نزدیک شد. پایان اعتصابات و وضعیت عادی در معدن گراسبرگ از دلایل اصلی این موضوع است. گراسبرگ دومین معدن بزرگ مس جهان است که ماه ها تحت تاثیر محدودیت های صادرات دولت اندونزی و اعتصابات کارگری قرار داشته است.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان روند تغییرات قیمت روی در بازارهای جهانی خاطرنشان ساخت: فلز روی کمترین قیمت را در 6 ماهه اخیر به خود دید و به سطح 3100 دلار رسید، موجودی انبارهای این فلز در این هفته 28 درصد رشد داشته و در بالاترین سطح از آغاز سال 2018  میلادی بوده است.

وی گفت: طلا نیز روند نزولی داشته است که علت اصلی آن نگرانی از سیاست های فدرال رزرو در افزایش نرخ بهره بوده است.

حسینی در پایان اشاره داشت: بررسی 20 ساله شاخص قیمت کامودیتی ها نشان می دهد که شاخص در سال 2017 در کمترین میزان خود قرار داشته و با وجود رشد اخیر ، همچنان در سطح پایینی ایستاده و فاصله قابل توجهی با میانگین دارد. در این میان، برخی از بانک های سرمایه گذاری معتبر جهان مانند گلدمن، پیشنهاد افزایش سرمایه گذاری در کامودیتی ها را داده اند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد