Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/SAS1Cz
1397/02/10 - 15:14 تاريخ انتشار: 839 تعداد بازديد: 48871 كد خبر:
نرخ تورم تولیدات صنعتی افزایش یافت
شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل زمستان ١٣٩٦ به عدد ۲۵۳.۶ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (٢٤٢.٧)، به میزان ٤.٥ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل (٢٠٩.١)، به میزان ٢١.٣ درصد افزایش داشته است.


مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت فصل زمستان ١٣٩٦ را بر مبنای سال پایه ١٣٩٠ منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت در فصل زمستان ١٣٩٦ به عدد ۲۵۳.۶ رسید که نسبت به شاخص فصل قبل (٢٤٢.٧)، به میزان ٤.٥ درصد و شاخص فصل مشابه سال قبل (٢٠٩.١)، به میزان ٢١.٣ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، درصد تغییرات متوسط شاخص کل بخش صنعت در چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال ١٣٩٦ نسبت به متوسط شاخص در چهار فصل منتهی به فصل زمستان سال قبل «نرخ تورم تولیدکننده کل بخش صنعت» معادل ١٥.٥ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به فصل پاییز سال ١٣٩٦ «١٢.٧ درصد»، افزایش داشته است.

همچنین شاخص قیمت تولیدکننده در زیر بخش «صنایع تولید زغال سنگ - پالایشگاه‌های نفت» با ٥,٥ درصد افزایش نسبت به فصل قبل از عدد ٢٣٨.٩ به ٢٥٢.١ رسید و بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص کل فصل زمستان داشته است.

از سویی دیگر، شاخص قیمت تولیدکننده «تولید فلزات اساسی» با ۶.۴ درصد، «صنایع محصولات شیمیایی» با ۹.۵ درصد، «تولید وسایل نقلیه موتوری، تریلر و نیم ­ تریلر» با ۱.۵ درصد، «ماشین‌آلات و دستگاه‌های مولد و انتقال برق» با ٨.٤ درصد و «صنایع مواد غذایی و آشامیدنی» با ۱.۱ درصد افزایش نسبت به فصل قبل، بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص این بخش داشته­اند.

افزون بر این، به جز شاخص قیمت در زیربخش «تولید محصولات از توتون و تنباکو سیگار» که نسبت به فصل قبل بدون تغییر بوده است، تاثیر مابقی زیربخش‌ها در جهت افزایش شاخص کل قیمت بخش صنعت در این فصل بوده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد