Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/wNHiNP
1397/02/15 - 12:04 تاريخ انتشار: 1030 تعداد بازديد: 48931 كد خبر:
اعلام نظر جامعه حسابداران درباره «های وب»/مواضع سازمان بورس تایید شد
جامعه حسابداران رسمی اعلام کرد که ایرادات سازمان بورس به صورت‌های مالی سال‌های 94، 95 و 96 شرکت وارد بوده است.

 

جامعه حسابداران رسمی نظر خود را درباره پرونده  شرکت داده گستر عصر نوین (های وب) اعلام کرد. بر این اساس نه تنها مواضع سازمان بورس درباره عدم رعایت استانداردهای حسابداری در شرکت تأیید شد، بلکه حسابرس شرکت به دلیل ایرادات پرونده حسابرسی، از فهرست حسابرسان مورد اعتماد سازمان بورس حذف شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در تاریخ 5 اردیبهشت سال جاری اطلاعیه تازه‌ای در کدال منتشر شد و طی آن سازمان بورس ضمن اعلام ارجاع پرونده «های وب» به کارگروه کنترل کیفیت جامعه حسابداران رسمی، صورت‌های مالی شرکت را دارای ایرادات اساسی دانست و بازگشایی نماد را مشروط به اصلاح صورت‌های مالی «های وب» کرد.

جامعه حسابداران رسمی اعلام کرد که ایرادات سازمان بورس به صورت‌های مالی سال‌های 94، 95 و 96 شرکت وارد بوده است. بر این اساس و به اعلام این کارگروه، با توجه به میزان ایرادات ناشی از عدم وجود رسیدگی‌های مناسب، عدم تهیه شواهد حسابرسی و عدم تکمیل پرونده حسابرسی به نحو مناسب، موسسه حسابرسی اندیشمند تدبیر (حسابرس رسمی شرکت های وب) از فهرست حسابرسان مورد اعتماد سازمان بورس به مدت دو سال اخراج می‌شود. بنابراین موسسه مذکور تا زمان پذیرش مجدد (دست کم 2سال دیگر) مجاز به پذیرش کار جدید در ارتباط با اشخاص حقوقی نخواهد بود. البته برای این موسسه منعی برای انجام تعهدات قبلی وجود نخواهد داشت.

با توجه به اعلام جامعه حسابداران رسمی، «های وب» ملزم به اصلاح صورت‌های مالی خود است. به عبارت دقیق‌تر بازگشایی نماد  های وب منوط به اصلاح صورت‌های مالی و تهیه صورت‌های جدید است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد