Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/uwqvFW
1397/02/16 - 14:17 تاريخ انتشار: 1039 تعداد بازديد: 48959 كد خبر:
نگاهی جزیی تر به معاملات بازار سرمایه در فروردین ماه
جزییات آمار و اطلاعات خرید و فروش سهام از سوی کارگزاری ها در فروردین ماه ۹۷ نشان می دهد ۵ شرکت کارگزاری ۲۸ درصد از کل ارزش معاملات را در فروردین ماه انجام داده اند که در این میان دو کارگزاری بانکی « بانک سپه و بانک انصار» در مجموع بیش از ۱۳ درصد از ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.


آمار داد و ستدهای بازار سهام در فروردین ماه نشان می دهد سهم معاملات آنلاین از کل معاملات نرمال بیش از ۳۴ درصد بوده و در اولین ماه سال ۹۷، از ۱۰۵ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند که این میان کارگزارهای بانکی سهم عمده ای در خرید و فروش ها بر عهده داشته اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،‌ جزییات آمار و اطلاعات خرید و فروش سهام از سوی کارگزاری ها در فروردین ماه ۹۷ نشان می دهد ۵ شرکت کارگزاری ۲۸ درصد از کل ارزش معاملات را در فروردین ماه انجام داده اند که در این میان دو کارگزاری بانکی « بانک سپه و بانک انصار» در مجموع بیش از ۱۳ درصد از ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.

بر این اساس، شرکت های «کارگزاری مفید با ۷.۹۸ درصد، کارگزاری بانک سپه با ۷.۰۴ درصد، کارگزاری بانک انصار با ۵.۸۶ درصد، کارگزاری امین آوید با ۳.۶۴ درصد و کارگزاری آبان با ۳.۵۷ درصد» در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

از سویی دیگر، ۴۱ درصد از کل معاملات الکترونیکی تالار شیشه ای در ۵ کارگزاری انجام شده که به ترتیب کارگزاری های «مفید با ۲۳.۴۴ درصد، آگاه با ۷.۴۲ درصد، فارابی با ۳.۸۱ درصد، بانک کشاورزی با ۳.۳۳ درصد و مبین سرمایه با ۲.۹۷ درصد» رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند. همچنین از کل معاملات، بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده که ۲۷ درصد کل خرید و فروش است.

ارزش کل خرید و فروش

در عین حال، ارزش کل خرید و فروش بورس در فروردین ماه، بیش از ۴۱ هزار میلیارد ریال بوده که ارزش خرید و فروش خُرد و بلوک معادل ۷۹.۴۱ درصد کل معاملات در آمارها ثبت شده است. افزون بر این ارزش خرید و فروش عمده ۰.۴۴ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی ۲۰.۱ درصد از کل معاملات را در این اطلاعات آماری به خود اختصاص داده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد