Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/jp4ADf
1397/02/16 - 15:32 تاريخ انتشار: 1360 تعداد بازديد: 48978 كد خبر:
حجم و ارزش معاملات بورس تهران افزایش یافت/ برتری تقاضا در نمادهای برتر
امروز صدرنشینی بازار با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، آلومینیوم ایران، سرمایه گذاری صنعت بیمه، تکنوتار، مس شهید باهنر، نورد آلومینیوم و الکتریک خودرو شرق بود.

در داد و ستدهای روز جاری حجم و ارزش معاملات رشد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز، سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 125 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند.

ارزش معاملات روز یکشنبه بورس تهران 3 هزار و 532 میلیارد ریال بود و در 42 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

همچنین در روز جاری گروه های فلزات اساسی، سرمایه گذاری ها و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

امروز صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، آلومینیوم ایران، سرمایه گذاری صنعت بیمه، تکنوتار، مس شهید باهنر، نورد آلومینیوم و الکتریک خودرو شرق بود.

در مقابل نمادهای قند شیرین خراسان، لوله و ماشین سازی ایران، چرخشگر، تامین ماسه ریخته گری، سرما آفرین، مهرکام پارس و نیرو محرکه با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

در بازار روز جاری سرمایه گذاران برای خرید واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق پارند پایدار سپهر، اوراق صکوک سایپا، سهام سرمایه گذاری صنعت بیمه و واحدهای صندوق کیان بیشترین تقاضا را ثبت کردند. در بازار امروز بیش از 18 میلیون حجم تقاضا در هفت نماد برتر ثبت شد.

این در حالی است که اوراق صکوک سایپا ، اوراق مشارکت شهرداری مترو و سهام کنتورسازی بیشترین عرضه ها را دربازار امروز داشتند. حجم عرضه های بازار امروز در نمادهای برتر فوق کمتر از سه میلیون است که 1.8 میلیون آن مربوط به سهام کنتورسازی است.

در پایان معاملات امروز گسترش نفت و گاز پارسیان با معامله بلوکی 400 میلیون حجم بیشترین حجم معاملات و پالایش نفت بندرعباس با معامله بلوکی یک میلیارد ریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

امروز نمادهای خدمات انفورماتیک، ملی مس و تاپیکو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث شدند این متغیر 250 واحد افت کند و به رقم 92 هزار و 849 واحد برسد.

این در حالی بود که نمادهای فولاد مبارکه، گسترش نفت و گاز پارسیان ، پتروشیمی جم و پتروشیمی پردیس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر این متغیر شدند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد