Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/CJMTSN
1397/02/17 - 11:48 تاريخ انتشار: 908 تعداد بازديد: 48989 كد خبر:
تعامل وزارت خارجه و کمیسیون اقتصادی برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی
مجموعه‌ای از پیشنهادات در جلسه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر امور خارجه در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی ارائه شد و در صورت ضرورت طرح جامع قانون دیپلماسی اقتصادی در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرار خواهد گرفت تا به وزارت خارجه برای تقویت حوزه‌های اقتصادی کشور کمک شود.


وزیر امور خارجه گفت: تعامل مستمر وزارت امورخارجه و کمیسیون اقتصادی مجلس نقش مهمی در پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،  محمدجواد ظریف صبح امروز (دوشنبه، 17 اردیبهشت ماه) در خصوص نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز توضیحاتی در خصوص روابط اقتصادی، بین المللی و همچنین تغییر ساختار وزارت امور خارجه به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

وزیر امور خارجه افزود: در ساختار جدید وزارت امور خارجه معاونت مستقلی در راستای توسعه دیپلماسی اقتصادی تشکیل شد و این اقدام یکی از خواسته‌های مجلس شورای اسلامی بود.

وی ادامه داد: معاونت اقتصادی وزارت خارجه اهداف اقتصادی کشور را در سیاست خارجه پیگیری خواهد کرد البته وظیفه وزارت خارجه تسهیل ارتباطات بخش خصوصی و دولتی در خارج از کشور است.

ظریف گفت: معاون اقتصادی وزارت خارجه برنامه‌های این معاونت را برای اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد و مقرر شد تعاملی مستمری بین این معاونت و کمیسیون اقتصادی برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد.

همچنین محمدرضا پورابراهیمی داورانی در خصوص این نشست گفت: یکی از موضوعات و اولویت‌های اصلی کشور توسعه همه جانبه اقتصاد است و در این راستا باید از ظرفیت وزارت امور خارجه در پیشبرد اهداف اقتصادی استفاده کرد چرا که از دیدگاه کمیسیون این وزارتخانه نقش مهمی در توسعه اقتصاد دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ضرورت داشت که ساختار سنتی وزارت خارجه تغییر کند و اصلاحاتی صورت گیرد که با تأکید کمیسیون اقتصادی و نگاه مثبت وزارت خارجه از چند ماه گذشته موضوع ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت امور خارجه صورت گرفت.

پورابراهیمی داورانی ادامه داد: اصلاح ساختار وزارت خارجه یک حرکت بزرگ در ساختار اقتصادی محسوب می‌شود چرا که توجه به دیپلماسی اقتصادی در بسیاری از کشورها حرف اول را می‌زند.

وی افزود: با توافق کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت خارجه پیش‌بینی می‌شود ظرفیتی ایجاد شده که دیپلماسی به یک عقبه قدرتمند برای مأموریت‌های دیپلماسی سیاسی و امنیتی در خارج از کشور تبدیل شود و در حوزه‌هایی مانند برجام خود را نشان دهد.

پورابراهیمی تصریح کرد: مجموعه‌ای از پیشنهادات در جلسه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر امور خارجه در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی ارائه شد و در صورت ضرورت طرح جامع قانون دیپلماسی اقتصادی در کمیسیون اقتصادی مجلس در دستور کار قرار خواهد گرفت تا به وزارت خارجه برای تقویت حوزه‌های اقتصادی کشور کمک شود.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد