Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/jFVXzQ
1397/02/18 - 11:25 تاريخ انتشار: 1039 تعداد بازديد: 49021 كد خبر:
وزیر اقتصاد:
ساختار لایحه مبارزه با پولشویی عملیاتی است
وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: دولت سال گذشته بعد از حدود یک دهه از اجرای قانون برای رفع اشکال ها و خلاهای قانونی، لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را تقدیم مجلس کرد.


نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی با «کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم» با ۱۲۹ رای موافق، ۷۳ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. لایحه مذکور برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد. گزارش رفع ایرادات قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم در خصوص موضوعاتی همچون لزوم مشخص کردن دایره شمول جرائم تروریستی و لزوم تفکیک افراد یا سازمان های تروریستی شناخته شده، پیگرد جرائم علیه سازمان های بین المللی فاقد نمایندگی در ایران و فراهم شدن ساز و کار قانونی مناسب جهت توقیف اموال و ابزار ارتکاب تامین مالی تروریسم و ... از جمله دلایل اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم به شمار می آیند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در همین زمینه وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت در لایحه مبارزه با پولشویی ساختار عملیاتی برای مبارزه با این معضل تعریف کرده است.

مسعود کرباسیان در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس در دفاع از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی افزود: جرائم اقتصادی جدید به خصوص پولشویی آثار مخربی بر امنیت سیاسی و اقتصادی کشور دارد، اهمیت این موضوع باعث شد که در بهمن 86 نهاد اجرایی قانون گذاری و قضایی برای تعیین راهکارهای مبارزه با جرائم پولشویی قانون مبارزه با پولشویی را تصویب کند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران دراین قانون که سال 86 تصویب شد پدیده پولشویی را به عنوان جرم معرفی و مجازات هایی در نظر گرفت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآور شد: دولت سال گذشته بعد از حدود یک دهه از اجرای قانون برای رفع اشکال ها و خلاهای قانونی، لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را تقدیم مجلس کرد.
کرباسیان به اشکال های قانون فعلی که در این لایحه با همکاری مجلس برطرف شد، اشاره کرد و گفت: تناسب نداشتن جرم و مجازات ها، پیش بینی نشدن رویه های اجرایی مناسب برای توقیف اموال ، تغییر در ترکیب شورای عالی در قانون فعلی و اصلاح تغییر اعضا از جمله این موارد است.
وی گفت: از سوی دیگر ضرورت داشت که در این لایحه دولت ساختار عملیاتی برای مبارزه با پولشویی تعریف کند، فعالیت های اجرایی از شورای عالی مبارزه با پولشویی منتزع و برای تامین نیازهای داخلی اصلاحاتی در قانون در نظر گرفته شود.
وی افزود: متن گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی درمورد این لایحه مورد تایید دولت است.
کرباسیان از دست اندرکاران تهیه این لایحه، رییس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری، رییس و معاونان قوه قضاییه، رییس مجلس، دبیر شورای عالی امنیت ملی ، اعضای شورای عالی مبارزه با پولشویی ، رییس و اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و اعضای مرکز پژوهش های مجلس تشکر کرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد