Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/xxbMbo
1397/02/18 - 15:00 تاريخ انتشار: 758 تعداد بازديد: 49032 كد خبر:
افت قیمت نفت در پی نگرانی های ایجاد شده توسط کاخ سفید
دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد امروز تصمیم خود در خصوص برجام را اعلام کند در حالی که متحدان کلیدی این کشور یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان با عقب نشینی از این توافق مخالفت کرده‌اند.

امروز در بازارهای جهانی، دلار نسبت به دیروز تغییر چندانی نداشت و بازده اوراق ۱۰ ساله خرانه آمریکا زیر ۳ درصد باقی ماند با این حال برخی از بازارهای در حال توسعه با وضعیت دشواری رو به رو بودند و در این میان بازار اندونزی با سقوط شدید متغیرهای معاملاتی رو به رو شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص  جاکارتا کامپوزیت بیشترین کاهش را در بین سایر بازارهای سهام منطقه داشت اما شاخص ها در ژاپن، استرالیا، هنگ کنگ و کره جنوبی افزایشی بودند.

بر این اساس، این متغیر معاملاتی، با افت  ۲.۱ درصدی همراه شد در حالی که، شاخص معاملات آتی  اس اند پی پس از افزایش ۰.۴ درصدی دیروز، در معاملات امروز نسبتا بدون تغییر باقی ماند.  

با احتمال خروج آمریکا از برجام که باعث افزایش تنش‌ها در خاورمیانه و کاهش احتمالی عرضه نفت ایران می شود، توجه ها اکنون به نفت معطوف است. دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد امروز تصمیم خود در خصوص برجام را اعلام کند در حالی که متحدان کلیدی این کشور یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان با عقب نشینی از این توافق مخالفت کرده‌اند.

در بین سایر بازارهای نوظهور، لیر ترکیه و بورس در روز گذشته روندی کاهشی داشتند، اما به نظر می رسد پزو آرژانتین پس از هفته پر تلاطم گذشته به دنبال افزایش برنامه ریزی نشده نرخ بهره توسط بانک مرکزی، به ثبات رسیده باشد.

در بازار ارز شاخص دلار بلومبرگ نسبتا بدون تغییر باقی ماند، هر دلار به ازای ۱۰۹.۰۶ ین مبادله شد و یورو با ۰.۱ درصد کاهش به ۱.۱۹۱۳ دلار رسید و دلار استرالیا با ۰.۳ درصد کاهش یافت تا هر دلار استرالیا به ۰.۷۴۹۶ دلار آمریکا برسد. بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله ژاپن ۰.۰۴۵ واحد افزایش یافت اما اوراق قرضه استرالیا با ۲ واحد کاهش به ۲.۷۴ درصد رسید.

طلا ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۳۱۱.۳۰ دلار در هر اونس رسید، و مس در بازار لندن با ۰.۴ درصد افزایش به ۶۸۵۲ دلار در هر تن رسید.

قیمت نفت برنت نیز با افت 0.9 درصدی به هر بشکه 785 دلار و 47 سنت رسید و قیمت نفت سبک آمریکا با کاهش 8.9 درصدی هر بشکه 69 دلار و 86 سنت معامله شد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد