Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/VgqMzV
1397/02/22 - 09:46 تاريخ انتشار: 451 تعداد بازديد: 49066 كد خبر:
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:
حمایت دولت از کشاورزان با عرضه گندم در بورس کالا
علی ابراهیمی در خصوص فواید و معایب عرضه گندم در بورس کالا، اظهار داشت: عرضه هر نوع کالایی در بورس می‌تواند به شفافیت تجارت و نظارت بر کیفیت محصول اثر مثبت بسیار زیادی را داشته باشد، اگر چنانچه گندم یا هر محصول دیگری در بورس کالا ارائه شود و در بورس در معرض اطلاع و دید خریداران قرار بگیرد می‌توان گفت قیمت واقعی بازار نیز مشخص می‌شود.


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت می‌تواند در راستای اقدامات حمایتی خود از تولیدکنندگان ما به التفاوت قیمت محصول را پرداخت کند و با این اقدامات بار مالی دولت کاهش و کشاورز بخش عمده‌ای از پول خود را از طریق بورس دریافت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت،  علی ابراهیمی  در خصوص فواید و معایب عرضه گندم در بورس کالا، اظهار داشت: عرضه هر نوع کالایی در بورس می‌تواند به شفافیت تجارت و نظارت بر کیفیت محصول اثر مثبت بسیار زیادی را داشته باشد، اگر چنانچه گندم یا هر محصول دیگری در بورس کالا ارائه شود و در بورس در معرض اطلاع و دید خریداران قرار بگیرد می‌توان گفت قیمت واقعی بازار نیز مشخص می‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علی‌رغم وجود نظارت‌ها در خرید تضمینی گندم این امکان وجود دارد به دلیل شریک نبود عاملین در سود و زیان محصول خریداری شده هر نوع گندمی با هر نوع کیفیتی تحویل گرفته شود، گفت: تا زمانی که منافع خریدار مستقیما در ارتباط نباشد خرید تضمینی نمی‌تواند بر روی خرید محصول با کیفیت و استخراج قیمت واقعی موثر باشد.

عرضه گندم در بورس کالا بار مالی دولت را کاهش می‌دهد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بورس کالا قیمت به‌صورت آشکار در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، اضافه کرد: دولت می‌تواند در راستای اقدامات حمایتی خود از تولیدکنندگان ما به التفاوت قیمت محصول را پرداخت کند و با این اقدامات بار مالی دولت کاهش و کشاورز بخش عمده‌ای از پول خود را از طریق بورس دریافت می‌کند.

روش نگهداری سنتی گندم افت بسیار زیادی دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اقداماتی که آغاز شده تا مبادلات از طریق بورس کالا باشد حجم مبادلات می‌تواند تصمیم را برای واردات و صادرات محصولات روشن‌تر کند، تصریح کرد: برداشت محصولات در سال جدید آغاز شده و به‌صورت سنتی عمل می‌کنیم و همیشه تناژی را از کشاورز خرداری می‌کنیم و در انبارهای غیراستاندارد نگه می‌داریم سپس به سیلو منتقل می‌کنیم و تا به شکل نان به دست مردم برسد افت بسیار زیادی را دارد.

عرضه کالا در بورس مباشری دولت را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در این زمینه باید هر نوع کمک و اقدامی از ناحیه برنامه‌ریزان، سیاست‌گذاران و دولت صورت بگیرد، عنوان کرد: عرضه کالا در بورس باعث می‌شود تا مباشری دولت کاهش پیدا کند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد