Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/tZkcW2
1397/02/22 - 13:14 تاريخ انتشار: 1047 تعداد بازديد: 49075 كد خبر:
رشد قیمت سهام شرکت های دارویی در پی سخنرانی ترامپ
رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین سخنرانی های خود اعلام داشته که تصمیم به کنترل نرخ دارو دارد و اعلام کرده که تصمیمات سیاسی آتی هیچ تاثیری بر قیمت دارو نخواهد داشت.

شاخص ها در بازار آمریکا آخرین روز کاری هفته را با افزایش سپری کردند در حالی که بیشترین میزان رشد صنایع داروسازی و بهداشت و سلامت به ثبت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، افزایش قیمت سهام شرکت های دارویی و سلامت در آخرین روز کاری هفته در بازار آمریکا به ثبت رسید. در حالی که رئیس جمهور آمریکا در تازه ترین سخنرانی های خود اعلام داشته که تصمیم به کنترل نرخ دارو دارد و اعلام کرده که تصمیمات سیاسی آتی هیچ تاثیری بر قیمت دارو نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، در بازار وال استریت، رشد چشمگیر قیمت صنایع بهداشتی و سلامت موجب کاهش قیمت سهام شرکت های تکنولوژی مخابراتی و بانکی ها شد.

در این بین، شاخص اس اند پی با رشد 4.6 درصدی رو به رو شد و شاخص داوجونز نیز با رشد 0.4 درصدی همراه شد. نزدک نیز در این میان 0.03 درصد منفی شد.

پس از اینکه، ترامپ در خصوص تسهیلات بر روی صنایع داروسازی و بهداشت و سلامت با کابینه خود جلسه تشکیل داد، قیمت سهام این صنایع با رشد چشمگیری همراه شد.

در این میان، قیمت سهام شرکت دارویی Regeneron با رشد 6.2 درصدی رو به رو شد قیمت سهام شرکت دارویی CVS رشد 3.2 درصدی داشت و شرکت دارویی بیوژن با افزایش 3.1 درصدی قیمت سهام همراه شد.

در سوی دیگر، قیمت سهام شرکت های تکنولوژی که از ابتدای سال جاری با رشد 10.8 درصدی همراه شده بود، بیشترین روند منفی را در شاخص اس اند پی از آن خود کرد.

قیمت سهام شرکت انویدیا با افت 2.2 دررصدی رو به رو شد و قیمت سهام شرکت ترد دسک و شرکت یپ نیز با روند منفی معاملات را خاتمه دادند.

سهام شرکت تیوو نیز افت 1.2 درصدی را به ثبت رساند.

تا به حال اکثر سهام موجود در شاخص اس اند پی گزارش عملکرد خود را منتشر کرده اند و تنها شرکت فروشگاه های زنجیره ای وال مارت و هوم دیپوت باقی مانده اند که این دو شرکت نیز گزارش عملکرد خود را هفته آینده منتشر خواهند کرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد