Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/4PY3gz
1397/02/22 - 15:04 تاريخ انتشار: 959 تعداد بازديد: 49089 كد خبر:
در معاملات روز شنبه؛
هفت شاخص بورس دسته جمعی صعود کردند
گروه های فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی در معاملات روز شنبه بورس تهران با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

در معاملات روز جاری همه هفت شاخص منتخب بورس تهران صعودی بودند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل با رشدی 200 واحدی به رقم 93 هزار و 891 رسید.

همچنین در این روز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و 63 میلیون برگه سهم، حق تقدم وسایر دارایی های مالی را دربازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از 2 هزار و 219 میلیارد ریال بود و در 44 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

امروز نمادهای فولاد خراسان، گل گهر، پتروشیمی جم، ملی مس، آلومینیوم ایران و پالایش بندرعباس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد 200 واحدی این متغیر را رقم زدند. شاخص کل در پایان معاملات امروز به رقم 93 هزار و 891 رسید.

نماد چادرملو امروز با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شد. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 141 و 431 واحد صعودی شدند.

گروه های فلزات اساسی، خودرو و فرآورده های نفتی در معاملات روز شنبه بورس تهران با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای آلومینیوم ایران، سرمایه گذاری ساختمان ایران، لعابیران، البرز دارو، فولاد خراسان، قند پیرانشهر و بین المللی توسعه ساختمان بود.

در مقابل نمادهای حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، موتورسازان تراکتورسازی ایران، توسعه شهری توس گستر، سرما آفرین، کارتن ایران، ریخته گری تراکتورسازی ایران و تامین سرمایه امید با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق صکوک سایپا، سهام آلومینیوم ایران، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق مشارکت شهرداری مشهد بیشترین تقاضا را ثبت کردند.

در مقابل بیشترین عرضه ها در نمادهای اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد ثبت شد. 

در پایان معاملات امروز بانک ملت با معامله بلوکی 323 میلیون حجمی به ارزش 295 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد