Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/SMfJZC
1397/02/23 - 11:57 تاريخ انتشار: 626 تعداد بازديد: 49106 كد خبر:
معاون دفتر تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی:
بورس کالا میزبان گندم مورد نیاز صنف، صنعت و نانوایان آزادپز است
مجید حسنی‌مقدم با اشاره به عرضه گندم در بورس کالا، اظهار کرد: مصوبه اخیر هیئت وزیران در خصوص عرضه گندم مورد نیاز صنف و صنعت در بورس کالا بسیار موثر و کارآمد است، زیرا خرید گندم مورد نیاز صنف، صنعت و قنادی‌ها از طریق بورس کالا موجب شفافیت و کشف قیمت عادلانه شده و اقتصاد را به سمت فضای سالم تری می‌برد.


معاون دفتر تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی گفت: خرید گندم مورد نیاز صنف، صنعت و قنادی‌ها از طریق بورس کالا موجب عادلانه شدن قیمت‌ها شده و اقتصاد را به سمت فضای سالم‌تری می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجید حسنی‌مقدم با اشاره به عرضه گندم در بورس کالا، اظهار کرد: مصوبه اخیر هیئت وزیران در خصوص عرضه گندم مورد نیاز صنف و صنعت در بورس کالا بسیار موثر و کارآمد است، زیرا خرید گندم مورد نیاز صنف، صنعت و قنادی‌ها از طریق بورس کالا موجب شفافیت و کشف قیمت عادلانه شده و اقتصاد را به سمت فضای سالم تری می‌برد.

وی تأکید کرد: همچنین در مصوبه اخیر هیات وزیران، عرضه گندم برای نانوایان آزادپز نیز آمده است که در این زمینه نیز باید با هم اندیشی، بهترین شیوه عرضه گندم در بورس کالا اتخاذ شود. 

این مقام مسئول تصریح کرد:بنابراین این مصوبه راهکار خوبی است تا در راستای عرضه گندم تولیدی کشور در بورس کالا، هم اکنون بخشی از نیازهای فعالان صنعت از طریق بورس تامین می شود و تقاضای گندم مورد نیاز فعالان اقتصادی از این طریق پاسخ داده شود. 

مزایای طرح قیمت تضمینی گندم

حسنی مقدم در ادامه به اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: سیاست قیمت تضمینی گندم در سال گذشته در چهار استان به صورت آزمایشی اجرایی شد و مزایایی همچون افزایش کیفیت گندم، استانداردسازی محصول و کاهش بار مالی دولت را به همراه داشت، بنابراین اجرایی شدن این طرح کمک کرد تا ضمن بهره مندی از مزایای آن، موانع اجرا نیز مشخص و برطرف شود.

وی در خصوص انبارهای مورد نیاز برای اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم، گفت: در حال حاضر انبارهای مورد نیاز بورس کالا از سوی وزارت جهاد کشاورزی تأمین می‌شود و در این زمینه باید در راستای شناسایی انبارها، اقدامات مشترکی از سوی بورس کالا، سازمان امور انبارها و وزارت جهاد کشاورزی انجام شود؛ در کنار آن افراد و انبارداران ذی النفع و داوطلب می‌توانند وارد جریان عرضه گندم در بورس کالا شوند.

گفتنی است، هیئت وزیران در جلسه پنجم اردیبهشت ماه جاری به پیشنهاد مشترک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب کرد که گندم مورد نیاز صنف، صنعت و نانوایی‌های آزاد پز توسط دولت در سال جاری از طریق بورس کالای ایران عرضه شود. طبق تصویب نامه هیات وزیران که از سوی اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور خطاب به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی به امضا رسیده، مقرر شده عرضه گندم مورد نیاز صنف، صنعت و نانوایی‌های آزاد پز توسط شرکت بازرگانی دولتی در سال ۱۳۹۷ از طریق بورس کالای ایران با قیمت پایه ۹ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم صورت گیرد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد