Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/PrhSM9
1397/02/23 - 12:41 تاريخ انتشار: 1351 تعداد بازديد: 49109 كد خبر:
معاون اول رییس جمهور مطرح کرد؛
برجام یک توافق چند جانبه
آمریکا تصور می کرد زمانی که اعلام می کند تعلیق تحریم های ایران را تمدید نمی کند، اقتصاد ایران با چالش مواجه می شود اما با سیاست های اقتصادی که در کشور به کار گرفته شد حتی پس از آنکه آمریکا خروج از برجام را اعلام کرد، شاخص های اصلی اقتصاد که توقع داشتند دچار تلاطم شوند با مشکلی مواجه نشد و اتفاقی در اقتصاد نیفتاد.


اسحاق جهانگیری در در مراسم اختتامیه سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار داشت: پس از روی کار آمدن ترامپ و به خصوص در یک سال گذشته تلاش وسیعی صورت گرفت تا ناامنی را بر فضای اقتصاد ایران حاکم کنند تا ما نتوانیم از برجام استفاده مطلوب داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، معاون اول رییس جمهور اعلام کرد: برجام یک توافق چند جانبه است که به تصویب شورای امنیت رسیده اما آمریکایی‌ها پس از اجرای برجام هیچ اقدامی در جهت کمک به اجرای آن و عمل به تعهدات خودشان انجام نداده‌اند.

وی ضمن اشاره به مدیریت اقتصادی کشور، گفت: آمریکا تصور می کرد زمانی که اعلام می کند تعلیق تحریم های ایران را تمدید نمی کند، اقتصاد ایران با چالش مواجه می شود اما با سیاست های اقتصادی که در کشور به کار گرفته شد حتی پس از آنکه آمریکا خروج از برجام را اعلام کرد، شاخص های اصلی اقتصاد که توقع داشتند دچار تلاطم شوند با مشکلی مواجه نشد و اتفاقی در اقتصاد نیفتاد.

وی افزود: سیاست های ارزی دولت نیز دقیق و به موقع اتخاذ شد و خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم به اندازه کافی در کشور تامین شده و آرامش در بازار حاکم است.

جهانگیری ادامه داد: در این مقطع تمام فعالان اقتصادی و دلسوزان ایران باید به میدان بیایند.

معاون اول رییس جمهور در خصوص ادامه برجام نیز گفت: مقام معظم رهبری و رییس محترم جمهوری در خصوص ادامه برجام قاطعانه مواضع کشور را اعلام کردند که ادامه برجام در صورتی خواهد بود که چین، روسیه و اتحادیه اروپا تضمین های لازم را مبنی بر تحقق حقوق ملت ایران در چارچوب برجام بدهند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد