Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/jqTC27
1397/02/23 - 15:00 تاريخ انتشار: 1069 تعداد بازديد: 49122 كد خبر:
غلبه تقاضای سهام در بورس تهران
امروز بورس تهران شاهد رشد دسته جمعی هفت شاخص منتخب خود بود. شاخص کل 274 واحد رشد کرد و به عدد 94 هزار و 165 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 156 و 793 واحد ارتقا یافتند.

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل با رشد 274 واحدی باردیگر به مدار 94 هزار واحدی بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات امروز سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 703 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند. ارزش مبادلات امروز بیش از یک هزار و 434 میلیارد ریال بود و در 50 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

امروز بورس تهران شاهد رشد دسته جمعی هفت شاخص منتخب خود بود. شاخص کل 274 واحد رشد کرد و به عدد 94 هزار و 165 رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 156 و 793 واحد ارتقا یافتند.

نمادهای شرکت ارتباطات سیار، سایپا، پتروشیمی جم و پتروشیمی مبین امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. این در حالی بود که صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو و ملی مس با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

صنایع خودرو، فلزات اساسی و تامین آب،برق،گاز امروز با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سیمان هگمتان، آلومینیوم ایران، نساجی بروجرد، سیمان دورود، صنایع کاشی و سرامیک سینا، دارویی لقمان و سیمان تهران بود.

در مقابل نمادهای تولید مواد اولیه دارو پخش، لنت ترمز ایران، افست، قند نقش جهان، شهد ایران، سرمایه گذاری توسعه آذربایجان و توسعه شهری توس گستربا بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید واحدهای صندوق امین یکم، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام سایپادیزل، اوراق صکوک سایپا، سهام سرمایه گذاری سایپا، سهام آلومینوم ایران و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا را ثبت کردند. در نمادهای برتر امروز بیش از 71 میلیون تقاضا برای انواع اوراق ثبت شد.

در مقابل اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری مشهد با بیشترین عرضه ها به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات امروز سایپا با معامله 56 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و پتروشیمی مبین با معامله 99 میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد