Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/5FdQkx
1397/02/24 - 14:17 تاريخ انتشار: 1099 تعداد بازديد: 49141 كد خبر:
رشد پر قدرت شاخص های بورس تهران؛
تقاضای خرید 130 میلیون سهمی برای 7 نماد برتر
علاوه بر شاخص کل، سایر شاخص های منتخب بورس رشد پرقدرتی را در معاملات امروز ثبت کردند. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 452 و 765 واحد بالا رفتند.

در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران شاخص کل با رشد پر قدرت 537 واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری شاخص کل بورس 537 واحد رشد کرد و به رقم 94 هزار و 703 واحد رسید.

علاوه بر شاخص کل ،سایر شاخص های منتخب بورس رشد پرقدرتی را در معاملات امروز ثبت کردند. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب 452 و 765 واحد بالا رفتند.

نماد شرکت های فولاد مبارکه، ایران خودرو، سایپا، خدمات انفورماتیک، پارس خودرو و ملی مس امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل ثبت کردند. این در حالی بود که تاپیکو امروز با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شد.

در پایان معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از 795 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از یک هزار و 674 میلیارد ریال بود و در 53 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

برترین گروه های صنعت نیز امروز با بیشترین حجم و ارزش معاملات صنایع خودرو، فلزات اساسی و بانک ها بودند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نماد شرکت های محورسازان ایران خودرو، واسپاری ملت، لوله و ماشین سازی ایران، فراورده های نسوز آذر، حمل و نقل توکا، سرمایه گذاری ساختمان ایران و آلومراد بود.

در مقابل نماد شرکت های سیمان آرتا اردبیل، نورد و قطعات فولادی، فنرسازی خاور، تکنوتار، قند شیرین خراسان، توسعه شهری توس گستر و بانک کارآفرین شاهد بیشترین کاهش قیمت ها بودند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام شرکت سایپا دیزل، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم، اوراق صکوک سایپا، سهام شرکت زامیاد، سرمایه گذاری سایپا و آلومینیوم ایران بیشترین تقاضا را ثبت کردند. این نمادها امروز بالغ بر 130 میلیون حجم تقاضا را در بازار ثبت کردند. 

در مقابل نمادهای اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران با بیشترین عرضه ها و سنگین ترین صف های فروش مواجه شدند. حجم این عرضه ها از یک میلون حجم بالغ نشد.

در پایان معاملات امروز بانک صادرات با معامله 64 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق مشارکت ملی نفت ایران با معامله 100میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را ثبت کردند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد