Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/HquwsX
1397/02/24 - 15:20 تاريخ انتشار: 980 تعداد بازديد: 49150 كد خبر:
از سوی هیأت پذیرش سازمان بورس و اوراق بهادار؛
استاندارد زعفران برای معامله در بازار آتی تصویب شد
براساس مصوبه هیأت پذیرش سازمان بورس و اوراق بهادار در روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، زعفران نگین به عنوان دارایی پایه قراردادهای آتی زعفران در بورس کالای ایران تعیین شد.


براساس مصوبه هیأت پذیرش سازمان بورس و اوراق بهادار در روز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، زعفران نگین به عنوان دارایی پایه قراردادهای آتی زعفران در بورس کالای ایران تعیین شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و براساس اعلام بورس کالای ایران و استاندارد تدوین شده برای این کالا در بورس، حداکثر خامه همراه با کلاله برای این محصول برابر ۰.۵ درصد و مواد خارجی همراه با گیاه نیز که شامل گردو غبار، ریگ و شن است حداکثر به میزان ۰.۵ درصد جرمی محصول است.

همچنین محصول خریداری شده عاری از مواد خارجی مربوط به محیط بوده و مقدار گرده موجود در آن نیز برابر صفر است. زعفران تحویلی به هم چسبیدگی ناشی از رطوبت نداشته و عاری از قارچ، کپک، حشرات (کنه زنده یا مرده)، پر، مو، نخ  و ... که با چشم غیر مسلح قابل رویت است، می باشد.

رطوبت در نظر گرفته شده برای محصول تحویلی ۸ درصد بوده و از نظر ظاهری نیز به صورت قلم متوسط، رنگ قرمز روشن و شکستگی در حد طبیعی است.

از نظر رنگ های افزودنی نیز این زعفران همانند سایر زعفران های مورد معامله در بورس، خالص و بدون هیچ گونه رنگ افزودنی است. از نظر میزان رنگینگی هم این محصول، حداقل کروسین ۲۳۰ را دارا بوده که بر اساس استاندارد ملی است. حداقل پیکروکروسین محصول ۸۵ بوده و سافرانال آن براساس ماده خشک در بازه ۲۰ تا ۵۰ است.

نکته مهم این که مشخصات فوق براساس استاندارد ملی (اقتباس از استاندارد ۱-۲۵۹) جهت معاملات اعلام شده است و چنانچه خریدار قصد صادرات داشته باشد، می بایست استاندارد بین المللی ایزو ۳۶۳۲ را رعایت نماید.

روش نمونه برداری بر اساس استاندارد شماره ۳۶۵۹ و روش آزمون بر اساس استاندارد ملی شماره ۲-۲۵۹ بوده و لازم است ویژگی های میکروبیولوژی زعفران با استاندارد ملی شماره ۵۶۸۹ انطباق داشته باشد.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد