Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
شركت ها و مجامع
https://goo.gl/j51hZ8
1397/02/25 - 13:44 تاريخ انتشار: 940 تعداد بازديد: 49175 كد خبر:
شفاف سازی "شپترو" درباره آتش سوزی روز گذشته
این شرکت تاکید کرده است : این حادثه هیچگونه تلفات جانی و مصدوم حتی جزئی نداشته و آسیبی به خطوط تولید واحدهای دیگر مجتمع وارد نشده است

شرکت پتروشیمی آبادان درباره شایعه منتشر شده ، شفاف سازی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) شرکت پتروشیمی آبدان در خصوص اخبار منتشر شده در فضای مجازی درباره آتش سوزی در پتروشیمی آبادان توضیح داد.

"شپترو" اعلام کرده است : درباره خبرهای منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی آبادان به استحضار می رساند که در ساعت 9:58 دقیقه روز 24 اردیبهشت سال جاری ، نشت گاز vcm در یکی از پالیهای واحد تولید pvc قدیم (A 700 ) مجتمع پتروشیمی آبادان باعث ایجاد حریق جزیی در بخشی از این واحد شد که با عملکرد به موقع همکاران اداره آتش نشانی مجتمع پتروشیمی آبادان و پشتیبانی اکیپ های ارسالی پالایشگاه آبادان و عملکرد مناسب سیستم خودکار اطفاء حریق واحد و مدیریت مناسب تیم واکنش در شرایط اضطراری مجتمع در مدت زمان کمتر از 5 دقیقه حریق مهار شد .

این شرکت تاکید کرده است : این حادثه هیچگونه تلفات جانی و مصدوم حتی جزئی نداشته و آسیبی به خطوط تولید واحدهای دیگر مجتمع وارد نشده است .

پتروشیمی آبادان در این اطلاعیه به برقراری روند تولید در تمام واحدها به جز واحد A700 اشاره کرده است.

این گزارش حاکی است واحد تولید pvc قدیم بخشی از ظرفیت تولید محصول pvc مجمتع (35 درصد ) را به عهده دارد .

با توجه به استفاده از سیستم آب جهت اطفاء حریق ، واحدهای فنی ذیربط در حال پاکسازی و بررسی تجهزات ابزار دقیق و الکتروموتور ها و پمپ ها وعملیات خشک کردن آنها و نیز بررسی دقیق علت حادثه هستند.

واحد فوق امروز آماده راه اندازی است اما جهت کنترل و بررسی های دقیق علت حادثه ، کمیته ایمنی شرکت راه اندازی واحد را به بعد از اتمام عملیات خشک کردن تمام تجهیزات و مشخص کردن دقیق حادثه موکول کرده است که این عملیات احتمالاً تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت .

70 درصد ظرفیت تولید محصول pvc در واحد 700 جدید است که این واحد با اقدامات صورت گرفته در دوسال گذشته از یک هفته قبل با ظرفیت طراحی 150 تن در روز مشغول تولید است.

پتروشیمی آبادان تاکید کرده است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد