Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/pXsRVS
1397/02/30 - 14:44 تاريخ انتشار: 917 تعداد بازديد: 49274 كد خبر:
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی:
فین‌استارز، محل کشف استارت‌آپ‌هایی با آینده درخشان است
زمانی که آمازون کار خود را شروع کرد جف بزوس گفت «وقتی یک کره زمین داریم، بیش از یک کتاب فروشی هم برای آن لازم نداریم» و کسب و کار خود را شروع کرد؛ بزوس در آن زمان حتی دفتر کار رسمی هم نداشت و جلسات خود با سرمایه‌گذاران را در یکی از کتاب فروشی‌های سنتی برگزار می‌کرد.

مشاور وزیر اقتصاد و عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران با تاکید بر مزایای بی‌شمار برگزاری رویداد فین‌استارز در محیط بازار سرمایه و بازارهای مالی کشور گفت: حضور استارت‌آپ‌های فعال در حوزه فین‌تک و سرمایه‌گذاران در این رویداد بزرگ و تلاشی که فرابورس در جهت تسهیل تامین مالی استارت‌آپ‌ها می‌کند به طور قطع زمینه را برای ارتقای بازارهای مالی کشور متناسب با نوآوری‌هایی که در این عرصه در سطح جهانی رخ می‌دهد مهیا کرده و با تداوم این جریان باید منتظر ظهور و رشد استارت‌آپ‌هایی همچون اسنپ‌ها، دیجی کالاها و ... در فضای کشور باشیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، مجتبی لشکر بلوکی اظهار کرد: زمانی که آمازون کار خود را شروع کرد جف بزوس گفت «وقتی یک کره زمین داریم، بیش از یک کتاب فروشی هم برای آن لازم نداریم» و کسب و کار خود را شروع کرد؛ بزوس در آن زمان حتی دفتر کار رسمی هم نداشت و جلسات خود با سرمایه‌گذاران را در یکی از کتاب فروشی‌های سنتی برگزار می‌کرد.

وی ادامه داد: در آن هنگام وقتی این موضوع را با مدیرعامل بارنز اند نوبل که یک کتاب فروشی زنجیره‌ای بسیار معروف در آمریکا بود، مطرح کردند، او گفت که «آرزو بر جوانان عیب نیست». آمازون سال به سال رشد کرد و اکنون جزو یکی از معروف‌ترین و معتبرترین شرکت‌هاست و چند روز پیش هم در خبرها آمد که صاحب آن ثروتمندترین فرد دنیا شده است.

عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران با تاکید بر اینکه وقتی دنیا تغییر می‌کند، باید با آن تغییر کنیم افزود: در غیر این صورت اگر همچنان همان مدل قدیمی را به کار گیریم، ممکن است که چندی بعد از اوج قدرت و جایگاه نخست پایین آییم و کسانی که گمان نمی‌کردیم، زمین و منطق بازی را تغییر دهند و قواعد را کاملا عوض کنند.

لشکر بلوکی با تاکید بر اینکه رویداد فین‌استارز محل نمایش آمازون‌های بعدی است، گفت: نمی‌گوییم که تمامی استارت‌آپ‌های حاضر در این رویداد، آمازون، اسنپ یا دیجی کالای بعدی هستند، اما حتما از بین آنها چند استارت‌آپ قوی و با آینده شکل خواهند گرفت.

به گفته وی دیدن این فضا باعث می‌شود که چهارچوب‌ها را بشکنیم و به آینده برویم؛ فضا را برای حمایت از جوانان آماده و سرمایه‌گذاری کنیم تا آینده را بسازیم.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ریسک سرمایه‌گذاری در فناوری‌های مالی نیز گفت: در ابتدا ممکن بود آمازون نیز به باور کسی ننشیند و همین اتفاق برای اپل، مایکروسافت و ... رخ دهد، نتیجه را نمی‌توان پیش بینی کرد؛ نمی‌دانیم که کدام شرکت می‌تواند سرمایه ما را برگرداند برای همین نهادهای مالی مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس ایران کمک می‌کنند تا ریسک و منافع میان سرمایه‌گذاران و استارت‌آپ‌ها تقسیم شود و بازدهی بیشتری به دست آید.

لشکر بلوکی با تاکید بر اینکه بهترین روش سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری مشترک روی حوزه‌های پرریسک است، در خصوص کمک رویداد فین‌استارز به شناخت چالش‌های بازار، اظهار کرد: در رویداد فین‌استارز، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری فضای مناسبی را ایجاد کرده تا سرمایه‌گذاران امکان حضور بیایند و سرمایه‌پذیران را به خوبی بشناسند و از این ارتباط دو سویه چالش‌های بازارهای مالی مطرح و راه‌حل‌هایی از سوی استارت‌آپ‌ها برای آن‌ها اندیشیده شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد