Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/4MFKqq
1397/02/30 - 15:12 تاريخ انتشار: 1059 تعداد بازديد: 49278 كد خبر:
خودرو، فرآورده های نفتی و فلزات اساسی در صدر
امروز همه شاخص های بورس صعودی شدند. شاخص کل ۳۳ واحد بالا رفت و به رقم ۹۵ هزار و ۱۳۶ رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۰ و ۸۸ واحد رشد کردند.


در داد و ستدهای روز جاری بورس تهران سرمایه گذاران بیش از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون برگه دارایی مالی را دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در معاملات امروز سرمایه گذاران بورسی بیش از یک میلیارد و ۷۵۰ برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر ۹ هزار و ۹۷ میلیارد ریال بود.

امروز همه شاخص های بورس صعودی شدند. شاخص کل ۳۳ واحد بالا رفت و به رقم ۹۵ هزار و ۱۳۶ رسید. شاخص های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۲۰ و ۸۸ واحد رشد کردند.

نمادهای فولاد مبارکه، پالایش نفت بندرعباس و پتروشیمی مبین امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. این در حالی بود که نمادهای پالایش نفت اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و چادرملو با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص مانع رشد بیشتر این متغیر شدند.

در بازار امروز گروه های خودرو، فرآورده های نفتی و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

همچنین نمادهای آلومراد، گروه صنعتی سپاهان،محورسازان ایران خودرو، سیمان ارومیه،مهرکام پارس، بیمه دانا و دوده صنعتی پارس امروز با بیشترین افزایش قیمت ها در صدر جدول معاملات قرار گرفتند.

در مقابل نمادهای صنایع جوشکاب یزد، ماشین سازی نیرومحرکه، قند شیرین خراسان، فرآورده های نسوز آذر،لعابیران، سایپا شیشه و تکنوتار با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحدهای صندوق امین یکم،سهام سیمان ارومیه،اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت ملی نفت ایران، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و اوراق مشارکت شهرداری مشهد بیشترین تقاضا را ثبت کردند.

در مقابل بیشترین عرضه ها در نمادهای اوراق صکوک مخابرات، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران ثبت شد.

در پایان معاملات امروز تاپیکو با معامله ۸۱۴ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک مخابرات با مع۷امله ۳ هزار و ۹۴۴ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد