Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/ZRG73S
1397/02/31 - 11:41 تاريخ انتشار: 1052 تعداد بازديد: 49288 كد خبر:
بررسی ریسک و بازدهی ۳۹ صنعت بورس تهران از ابتدای سال؛
کارنامه دوماهه صنایع بورسی
این گزارش نشان می دهد از ابتدای سال جاری تا پایان هفته گذشته صنعت استخراج سایر معادن با بازدهی ۱۹.۳ درصدی بیشترین بازدهی را برای سرمایه گذاران به ثبت رساند.

 

صنعت استخراج سایر معادن، کاشی و سرامیک و قند و شکر از ابتدای سال جاری تا پایان ۲۶ اردیبهشت ماه بیشترین بازدهی را در میان ۳۹ صنعت بورس تهران ثبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی جدول ریسک و بازدهی صنایع نشان می دهد که صنعت استخراج ذغال سنگ با بازدهی ۱۱.۵ درصدی ، استخراج سایر معادن با بازدهی ۱۱.۳ درصدی، انبوه سازی املاک و مستغلات با بازدهی ۸.۹ درصدی، کاشی و سرامیک با بازدهی ۸.۵ درصدی و قند و شکر با بازدهی ۸.۴ در آخرین هفته کاری اردیبهشت بیشترین بازدهی را داشتند.

از ۳۹ صنعت حاضر در بورس تهران در هفته منتهی به 26 اردیبهشت ماه، ۳۲ صنعت با بازدهی مثبت همراه شدند و ۴ صنعت روند منفی داشتند. در این میان سه صنعت نیز بدون تغییر بودند. گروه محصولات چوبی با افت قیمتی ۳.۴ درصدی بیشترین ریزش را در ۷ روز گذشته داشت.

معادن در صدر صنایع از ابتدای 97

این گزارش نشان می دهد از ابتدای سال جاری تا پایان هفته گذشته صنعت استخراج سایر معادن با بازدهی ۱۹.۳ درصدی بیشترین بازدهی را برای سرمایه گذاران به ثبت رساند.

کاشی و سرامیک نیز با بازدهی ۱۶ درصدی رتبه دوم بیشترین بازدهی صنعت را به خود اختصاص داد و رتبه سوم نیز با بازدهی ۱۳.۴ درصدی متعلق به گروه قند و شکر است.

بررسی ۳۰ روزه صنایع

این گزارش حاکی از آن است که در ۳۰ روزه منتهی به ۲۶ اردیبهشت ماه استخراج سایر معادن، کاشی و سرامیک و قند و شکر بیشترین بازدهی را داشتند.

این در حالی بود که گروه ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات و محصولات شیمیایی در ۳۰ روز منتهی به هفته گذشته با بیشترین زیان مواجه بودند.

کم ریسک ها و پر ریسک ها

همچنین بررسی میزان انحراف معیار و ریسک صنایع نشان می دهد که صنعت استخراج سایر معادن، استخراج زغال سنگ و استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف در دوره زمانی مورد بررسی با بیشترین انحراف معیار همراه بودند.

این در حالی بود که کم ریسک ترین صنایع بازار از ابتدای سال تا پایان هفته گذشته گروه ماشین آلات و تجهیزات، بانک ها و موسسات اعتباری و خدمات فنی و مهندسی بودند.

در ادامه این گزارش بررسی روزهای مثبت هر صنعت از ابتدای سال تا پایان هفته گذشته نشان می دهد که صنعت کاشی و سرامیک با ۷۱ روز معاملاتی مثبت، در صدر این جدول قرار دارد.

استخراج سایر معادن و استخراج کانه های فلزی نیز با ۶۲ روز معاملاتی مثبت، رتبه های دوم و سوم این جدول را به خود اختصاص دادند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد