Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/458HQB
1397/03/01 - 13:19 تاريخ انتشار: 940 تعداد بازديد: 49321 كد خبر:
زنی پس از 200 سال ریاست بورس نیویورک را بر عهده گرفت
استیسی کانینگهام، مدیر سابق عملیات بورس نیویورک هم اکنون، به عنوان رئیس این بازار فعالیت می کند.

بورس نیویورک در یک اقدام کم سابقه یک زن را به عنوان ریاست این نهاد انتخاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، استیسی کانینگهام، مدیر سابق عملیات بورس نیویورک هم اکنون، به عنوان رئیس این بازار فعالیت می کند.

کانینگهام در واقع نخستین زنی است که پس از 200 سال توانسته ریاست این بازار را در دست داشته باشد .

در روز جمعه تام فرلی، به عنوان دومین فرد جوان بورس نیویورک، که از سال 2014 ریاست این نهاد را بر عهده داشت، با کانینگهام جابه جا خواهد شد.

کانینگهام که سابق بر این مدیر عملیات معاملات در بورس نیویورک بود پس از این جا به جایی، این وظیفه را بر عهده جان تاتل، خواهد گذاشت.

کانینگهام از سال 2012 میلادی با بورس نیویورک همکاری داشته است و هم اکنون شصت و هفتمین رئیس این بورس محسوب می شود.

با این انتصاب جدید در بورس نیویورک، در واقع دو ضلع مثلث اصلی اقتصادی در وال استریت بر عهده زنان خواهد بود. آدنا فریدمن، مدیر اجرایی نزدک از ژانویه سال 2017 مشغول به کار است و کاترین کینی به عنوان نائب رئیس نزدک از 18 سال پیش تا کنون مشغول به فعالیت است. حالا، رهبری بورس نیویورک نیز بر عهده یک زن قرار داده شده است.

انتخاب کانینگهام به عنوان سرپرست و رییس بورس نیویورک در واقع پس از آغاز جنبش #من هم همچنین(#MeToo) اتفاق افتاد. این جنبش برای عبور از تصدی قدرت توسط مردان در آمریکا جریان داشت . مقامات شهر نیویورگ در ماه گذشته، به همین دلیل مجسمه ای با نام "دختر جسور" را در محله تاریخی منهتن رو به روی مجسمه معروف گاو وال استریت بنها نهادند تا نشان دهند مخالف تبعیض جنسی در قدرت های اقتصادی هستند.

کانینگهام 43 ساله، تمامی عمر کاری خود را در دنیای سهام و بورس های اوراق بهادار گذرانده است. وی دو سال پس از کارآموزی در سال 1994 به عنوان یک معامله گر در رینگ معاملاتی بورس نیویورک داد و فریاد می کرد و معامله انجام می داد. وی جزء سه جفت زنی بود که در میان یک هزار و 300 مرد دیگر در رینگ معاملاتی داد و بیداد و معامله می کردند . وی به عنوان کارمند معاملاتی وارد بازار سهام شد و پس از گذران سال ها، به یک معاله گر حرفه ای تبدیل شد .

کانینگهام به عنوان واسطه خرید و فروش سهام شرکت های مواد غذایی هر شی فودز و اتان الن اینتریورز انتخاب شده بود. وی از سال 2007 میلادی تا سال 2012 میلادی وارد بورس نزدک شد و 10 روز پس از ادغام بورس نیویورک و ICE به بورس نیویورک پیوست.

پس از گذشتن سه سال از همکاری با بورس نیویورک وی در سال 2015 به عنوان سرپرست فروش و روابط مدیریتی در قسمت عملیات بورس نیویورک مشغول به فعالیت شد و پس از عملکرد موفق در پذیره نویسی و عرضه اولیه سهام اسپاتیفای و اسنپ، به عنوان جایگزین تام فرلی انتخاب شد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد