Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/4zFnCB
1397/03/05 - 12:21 تاريخ انتشار: 895 تعداد بازديد: 49384 كد خبر:
دوبی، برای جذب سرمایه گذاری خارجی بورس جدیدی تأسیس می کند
دوبی بلینک، به عنوان نخستین پلتفرم تجاری B2B در دنیا و بورس منطقه آزاد FZExchange به عنوان نخستین بورس اوراق بهاداری که سهام مربوط به منطقه آزاد را معامله خواهد کرد، دو پروژه بسیار بزرگ دافزا برای ارتقا جذابیت های منطقه آزاد تجاری دوبی و اقتصاد این کشور خواهد بود.

منطقه آزاد تجاری فرودگاهی دوبی(دافزا) DAFZA که در منطقه آزاد تجاری دوبی در سال 1996 میلادی تأسیس شده است برای ارتقاء زیربناهای اقتصادی این کشور قصد دارد تا بازار سهام جدیدی را در این منطقه تأسیس کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، دوبی بلینک، به عنوان نخستین پلتفرم تجاری B2B در دنیا و بورس منطقه آزاد FZExchange به عنوان نخستین بورس اوراق بهاداری که سهام مربوط به منطقه آزاد را معامله خواهد کرد، دو پروژه بسیار بزرگ دافزا برای ارتقا جذابیت های منطقه آزاد تجاری دوبی و اقتصاد این کشور خواهد بود.

این دو پروژه از 26 پرژه ای است که از سوی 24 حکمران دوبی به سرپرستی حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد حکومت شهر دبی در امارات صادر شده است.

محمد الزرعونی ، تاجر اماراتی و کلکسیونر معروف در دنیا که مجموعه های وی دو مرتبه در گینس رکورد زده است، به عنوان مدیرعامل دافزا، در این خصوص اشاره داشت: دوبی بلینک و بورس FZ میدان جدید سرمایه گذاری را در این منطقه بنا خوهد کرد و موقعیت های سرمایه گذاری متفاوتی را برای منطقه آزاد امارات به وجود خواهد آورد. این پروژه مدل جدید و خلاقانه ای را برای مناطق آزاد در شهرهای پیشرفته دنیا ارائه می کند و می تواند زمینه ای مناسب برای سرمایه گذاران و شرکت های خارجی باشد.  

وی گفت: این منطقه آزاد این امکان را ایجاد خواهد کرد تا شرکت های خارجی بدون این که نیاز به بازگشت به محل اقامت خود در کشورهای دیگر داشته باشند راحت به تجارت بپردازند . دوبی بلینک از تمامی شرکت های خارجی دعوت می کند تا با افتتاح دفتری در مرکز منطقه آزاد تجاری دوبی، به راحتی با امکان دیجیتال تریدینگ معاملات خود را به سرانجام برسانند.

وی اشاره داشت: حجم بازار B2B در کل دنیا معادل 7.7 تریلیون دلار است که به نسبت از بازار B2C بزرگتر است. در حالی که تجارت دیجیتال در سال 2020 میلادی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا به نرخ رشد 40 درصدی می رسد. با کمک این پروژه های جدید، امارات تصمیم دارد تا سهم عمده ای را در نرخ رشد تجارت دیجیتال در منطقه خاورمیانه داشته باشد . به خصوص که از این طریق می تواند نرخ رشد ناخالص داخلی امارات را افزایش داده و همچنین موقعیت اقتصادی این کشور را در منطقه تثبیت کند.

المرزوعی گفت: بورس FZ به سرمایه گذاران امکان دسترسی به بورس های دیگر کشورهای دنیا را سریعتر و ارزان تر ایجاد خواهد کرد . به همین ترتیب، دوبی بلینک هم به عنوان نخستین پایگاه بلاک چین و هوش مصنوعی در دنیا شناخته خواهد شد و این امکان را برای شرکت ها در مناطق آزاد فراهم می کند تا با تمامی شرکت های دنیا برای انجام مراحل معاملات در تماس باشند.

وی افزود: دافزا ایجاد روابط استراتژیک با آی بی ام و عده زیادی از دولت ها و سازمان های بین المللی را در برنامه ای با 4 فاز مختلف در پیش دارد تا اعتماد آنها را نسبت به پروژه دوبی بلینک و سرمایه گذاری در این منطقه فراهم کند.

در فاز اول، که از پایان سال 2018 آغاز خواهد شد، شرکت های دافزا برای آغاز فعالیت قراردادها را به امضا می رسانند. سپس، شرکت هایی که در تمامی محله های مناطق آزاد ثبت نام کرده اند می توانند از خدمات پروژه بهره ببرند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد