Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/ivri8D
1397/03/05 - 15:09 تاريخ انتشار: 1286 تعداد بازديد: 49405 كد خبر:
شاخص بورس تهران 349 واحد صعود کرد
در معاملات روز شنبه سرمایه گذاران بورس تهران بیش از دو میلیارد و ۷۰ میلیون برگه سهم،حق تقدم وسایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بود و در ۷۴ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.


در داد و ستدهای اولین روز هفته شاخص کل بورس با رشد ۳۴۹ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز شنبه سرمایه گذاران بورس تهران بیش از دو میلیارد و ۷۰ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بود و در ۷۴ هزار نوبت معاملاتی به ثبت رسید.

شاخص کل امروز ۳۴۹ واحد رشد کرد و به رقم ۹۵ هزار و ۷۹۴ واحد رسید. همه شاخص های بورس به جز شاخص بازار دوم امروز صعودی بودند. شاخص بازار اول ۴۵۹ واحد بالا رفت اما شاخص بازار دوم ۳۹۴ واحد افت کرد.

نمادهای فولاد مبارکه، گل گهر، ملی مس، چادرملو، سرمایه گذاری امید و فولاد خوزستان امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند. اما پالایش نفت بندرعباس امروز بیشترین تاثیر منفی را بر این متغیر ثبت کرد.

در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، فرآورده های نفتی و کانه فلزی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های بازار قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین افزایش قیمت متعلق به نمادهای فرآورده های نسوز ایران، قند شیرین خراسان، آلومراد، پتروشیمی آبادان، سرمایه گذاری امید، تولید محور خودرو و کیمیدارو بود.

در مقابل نمادهای آلومینیوم ایران، زامیاد، لامیران، تجارت الکترونیک پارسیان، سرمایه گذاری آتیه دماوند، پالایش نفت بندرعباس و تولیدی گرانیت بهسرام بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

همچنین امروز سهام چادرملو، اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، سهام فولاد کاوه جنوب کیش، اوراق صکوک سایپا، سهام حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و سرمایه گذاری امید با بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید مواجه شدند.

این در حالی بود که اوراق صکوک سایپا ، اوراق مشارکت شهرداری تهران و اوراق صکوک گل گهر امروز بیشترین عرضه ها را داشتند.

در پایان معاملات امروز حق تقدم تا‍پیکو با معامله یک میلیارد و ۱۹۳ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات و اوراق صکوک گل گهر با معامله ۷۰۰ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد