Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/gEDVMU
1397/03/06 - 09:35 تاريخ انتشار: 727 تعداد بازديد: 49416 كد خبر:
آلودگی صنعتی شرکت معدنی ودانتا، موجب کشته شدن 11 نفر شد
شرکت بزرگ معدنی ودانتا که اصالتی بریتانیایی دارد، سال هاست برای این منطقه نگرانی های شدیدی درخصوص انباشت زباله های صنعتی، تخریب محیط زیست و اخراج کارگران محلی را به بار آورده است.

تظاهرات گسترده مردم هند در ایالت توتوکوی و تقاضای آنها برای اخراج سهام ودانتا از بورس لندن به خشونت کشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، درگیری پلیس با حامیان محیط زیست در ایالت تامیل نادو و درخواست خروج شرکت بزرگ معدنی ودانتا موجب کشته شدن 11 نفر شد.

درخواست اصلی حزب کارگر که مسئول اصلی این تظاهرات در ایالت تامیل نادو و شهر توتوکوی بود، خروج سهام این شرکت معدنی از بورس لندن گزارش شده است.  

شرکت بزرگ معدنی ودانتا که اصالتی بریتانیایی دارد، سال هاست برای این منطقه نگرانی های شدیدی درخصوص انباشت زباله های صنعتی، تخریب محیط زیست و اخراج کارگران محلی را به بار آورده است.

نبود هوای مناسب برای تنفس و آب سالم برای مصرف از جمله دلایل اصلی این تظاهرات عنوان شده است.

دادگاه عالی هند در پاسخ به اعتراض مردم محلی در حکمی ، توسعه این کارخانه 400 هزار تنی را متوقف و از مقامات درخواست کرده است تا قبل از اعطای مجوز به این کارخانه به خواسته های مردم توجه کنند.

این کارخانه مس که توسط شرکت هندی استرلایت کاپر، وابسته به شرکت انگلیسی ودانتا ریسورسز اداره می شود تاکنون چندین بار به دلیل شکایت های مردم محلی و نقض استاندارد های زیست محیطی تعطیل شده است.

در سال 2013 این کارخانه به دلیل نقض ضوابط زیست محیطی و فعالیت بدون مجوز سازمان مبارزه با آلودگی ایالت تامیل نادو به پرداخت 10 میلیون یورو غرامت، محکوم شد.

صنایع مس استرلایت کاپر، یکی از یونیت های شرکت های معدنی ودانتا است که به عنوان بزرگترین شرکت معدنی دنیا و فلزات کنگلومرا شناخته می شود .

نزدیک به 70 نفر در این تظاهرات زخمی شده و در حدود 67 نفر نیز دستگیر شده اند .

مشکلات تنفسی، مشکلات پوستی، مشکلات قلبی و سرطان های مختلف، از جمله بیماری های ناشی از تحریب محیط زیست در این منطقه مسکونی و صنعتی گزارش شده است.

ودانتا، یک شرکت معدنی هندی است که اصالتی بریتانیایی است و دارای عملیات استخراج گسترده در استرالیا و زامبیا است. تولیدات اصلی این شرکت مس، روی، آلومینیوم، سرب و سنگ آهن است.

سهام این شرکت در بورس ملی هند با نماد VEDL و در بورس لندن با نماد VED معامله می شود.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد