Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/Y8mJ5K
1397/03/09 - 09:55 تاريخ انتشار: 1059 تعداد بازديد: 49496 كد خبر:
کریمی با اعلام حمایت از مصوبه هیات وزیران مطرح کرد:
پاسخ به نیاز نانوایان آزادپز با عرضه گندم در بورس کالا
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اعلام موافقت و حمایت مجلس از خرید و فروش گندم و تامین نیاز نانوایان از طریق بورس کالا گفت: مهم‌ترین مزیت اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا، کنار رفتن دلالان پرشمار از بازار کشاورزی و کشف عادلانه قیمت‌ها است.


لزوم ایجاد شفافیت قیمت‌ها در خصوص کالاهای مختلف باعث شده که از سال جاری و طبق مصوبه هیات وزیران، خرید گندم مورد نیاز صنف، صنعت و نانوایان آزادپز از طریق بورس کالا انجام شود که این مصوبه در حال اجرا است.

به گزارش  پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان، این مصوبه در حالی از سوی هیات وزیران صادر شده که سیاست قیمت تضمینی گندم در سال گذشته نیز در چهار استان به صورت آزمایشی اجرایی شد و مزایایی همچون افزایش کیفیت گندم، استانداردسازی محصول و کاهش بار مالی دولت را به همراه داشت و به نظر می رسد این بار طرحی برای تسهیل در تامین گندم با کیفیت مورد نیاز نانوایان آزادپز به اجرا در آمده است.
در همین ارتباط، یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اعلام موافقت و حمایت مجلس از خرید و فروش گندم و تامین نیاز نانوایان از طریق بورس کالا گفت: مهم‌ترین مزیت اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا، کنار رفتن دلالان پرشمار از بازار کشاورزی و کشف عادلانه قیمت‌ها است.
حمدالله کریمی اظهار داشت: با توجه به شفافیتی که در بورس کالا در مباحث مختلف از جمله کشف قیمت عادلانه وجود دارد، عرضه گندم در این بازار، کار منطقی و مناسبی است.
نماینده مردم بیجار گروس در مجلس شورای اسلامی افزود: گندم یک محصول استراتژیک است و بازار این محصول باید به طور اصولی حمایت شود؛ از این رو عرضه گندم و گسترش معاملات این محصول دربورس کالا، رفته رفته علاوه بر ایجاد شفافیت و نیاز داخل، در افزایش استانداردسازی این محصول نیز نقش بسزایی خواهد داشت
تصریح کرد: با همه این تفاسیر، مصوبه هیات وزیران برای تامین گندم مورد نیاز نانوایان از بورس راهکار خوبی است تا در راستای عرضه کل گندم تولیدی کشور در بورس کالا، هم اکنون بخشی از نیازهای فعالان صنعت از طریق بورس تامین شده و تقاضای گندم مورد نیاز فعالان اقتصادی از این طریق پاسخ داده شود.
وی به بحث دلالی و واسطه گری در بازار محصولات کشاورزی اشاره کرد و اظهارداشت: سال ها است که اقتصاد کشور درگیر دلالی و واسطه گری است و این موضوع همواره در همه حوزه ها از جمله بخش کشاورزی ضربه سنگینی بر اقتصاد وارد کرده است که با عرضه محصولات کشاورزی و به ویژه گندم در بورس کالا و اجرای سیاست قیمت تضمینی به جای خرید تضمینی، شفاف سازی سیاست های حمایتی را به همراه خواهد داشت.  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مهم‌ترین مزیت اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا، کنار رفتن دلالان پرشمار از بازار کشاورزی و کشف عادلانه قیمت‌ها در بورس کالا است که به‌طور حتم این موضوع باعث خواهد شد خریداران به واسطه عرضه محصول از لحاظ کمی و کیفی با خیال راحت‌تری به بورس روی آورند.
کریمی در پایان گفت: باید توسعه اجرای طرح قیمت تضمینی در بورس کالا به جای سیاست خرید تضمینی را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد