Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس انرژی
https://goo.gl/EkRPH7
1397/03/09 - 10:11 تاريخ انتشار: 1099 تعداد بازديد: 49498 كد خبر:
عرضه ۱۰ هزار تُن میعانات گازی در بورس انرژی
در بازار فیزیکی بورس انرژی روز جاری کالاهای آیزوریسایکل و حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس و میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی عرضه می شود.


عرضه بیش از ۱۰ هزار تُن میعانات گازی پالایش گاز ایلام روز جاری در بورس انرژی انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در بازار فیزیکی بورس انرژی  روز جاری کالاهای آیزوریسایکل و حلال ۴۰۲ پالایش نفت بندرعباس و میعانات گازی پالایش گاز ایلام در رینگ داخلی عرضه می شود.

روز گذشته نیز در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی، ۳ میلیون و ۹۶۰ هزار کیلووات ساعت برق مورد معامله قرار گرفت و ارزش آن بالغ بر یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون ریال گردید.

تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد

از سویی دیگر، در تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یکسال و بیشتر نیز در نماد «سمپنا ۹۷۱»، تعداد ۹.۷۰۰ قرارداد به ارزش بیش از ۲ میلیارد ۹۸۰ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش معاملات این بازار به ۳.۲۷۱ میلیارد در سال جاری رسید که رشد ۷۷۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

همچنین در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی، در بازار گواهی‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری پروژه و در نماد پرند بیش از ۱۲۳.۸۰۰ هزار گواهی از گواهی‌های این صندوق با ارزش قریب به ۴۳۹ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار مشتقه برق

افزون بر این، در بازار مشتقه برق بورس انرژی روز گذشته شاهد معامله ۱.۵۰۰ قرارداد معادل ۳۶ هزار کیلووات ساعت به ارزش بیش از ۱۱ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال بود و نماد بارپایه روزانه خردادماه با قیمت ۳۱۰ ریال بر کیلووات ساعت مورد معامله قرار گرفت.

گردش نمادها

این گزارش می افزاید: در آغاز جلسه معاملاتی روز گذشته، نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۷ تیر ۹۷ گشایش و نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۱۲ خرداد ۹۷ و بار پیک هفتگی، بار پایه هفتگی، میان باری هفتگی و کم باری هفتگی ۱۲ خرداد ۹۷ در پایان جلسه معاملاتی متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد