Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/k1cYGM
1397/03/12 - 12:39 تاريخ انتشار: 749 تعداد بازديد: 49533 كد خبر:
رشد اروپایی ها به مدد اوضاع آرام ایتالیا
مراسم تحلیف جوزپه کونته به عنوان نخست وزیر جدید ایتالیا روز جعمه برگزار شد تا روند تشکیل کابینه جدید این کشور پس از سه ماه بلاتکلیفی آغاز شود.

بازارهای اروپایی معاملات روز جمعه را به خوبی سپری کردند و تحولات سیاسی ایتالیا، توانست بازارهای این کشور را آرام کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، مراسم تحلیف جوزپه کونته به عنوان نخست وزیر جدید ایتالیا روز جمعه برگزار شد تا روند تشکیل کابینه جدید این کشور پس از سه ماه بلاتکلیفی آغاز شود.

کونته اواخر شب گذشته با انجام یک سخنرانی لیست اعضای کابینه انتخابی خود را اعلام کرده بود؛ لیستی که در آن «ماتئو سالوینی» رهبر حزب لیگ به عنوان وزیر کشور، «لوئیجی دی مایو» رهبر حزب 5 ستاره به عنوان وزیر کار و «انزو مواورو میلانسی» به عنوان وزیر خارجه تعیین شدند.

بدین ترتیب شاخص یورواستاکس با رشد یک درصدی همراه شد و شاخص داکس آلمان نیز 0.9 درصد مثبت شد.

شاخص فوتسی لندن با رشد 0.3 درصدی مواجه شد و شاخص اصلی بورس میلان ایتالیا نیز 2.9 درصد افزایش را به نام خود به ثبت رساند.

شاخص اصلی بورس ایرلند Iseq) ) با رشد 41 واحدی رو به رو شد . قیمت سهام شرکت مواد اولیه ساختمانی سی آر اچ با افزایش مواجه شد و هر سهم آن معادل 31.77 یورو معامله شد.

در بازار بریتانیا، قیمت سهام شرکت های معدنی و خدمات بانکی روند رو به رشد داشتند . رشد قیمت سهام بانک بارکلی، اچ اس بی سی و لویدز بیشترین میزان افزایش را در شاخص فوتسی لندن داشتند. در این میان ، قیمت سهام شرکت معدنی گلنکور، ریو تینتو و آنگلو آمریکن نیز به ترتیب بار شد 1.2 درصدی، 2.7 درصدی و سه درصدی همراه شدند.

در بازار ایتالیا، قیمت سهام بانک ها بانکو بی پی ام، اینتنسا سائوپولو و یو بی آی با رشد چشمگیری رو به رو شدند و بیشترین میزان افزایش را در شاخص استاکس ایتالیا به ثبت رساندند.

تنها روند منفی در بازار اروپایی مربوط به سهام شرکت های تولید خودرو بوده و در این میان، سهام فیات کرایسکر با افت 4.5 درصدی رو به رو بود.

اما در بازار آمریکا، نرخ رشد میزان مشاغل موجب افزایش شاخص ها در این کشور شد و توانست یکی از نشانه های رشد اقتصادی را در این کشور پررنگ کند.

سهام شرکت های تکنولوژی افت مناسبی را داشتند و قیمت سهام اپل، مایکروسافت و آلفابت بیشترین میزان رشد را از آن خود کردند.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد