Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/LG6XfX
1397/03/18 - 12:09 تاريخ انتشار: 1370 تعداد بازديد: 49586 كد خبر:
از ۱۹ خرداد ماه به مدت ۵ روز کاری آغاز می شود؛
پذیره نویسی صندوق طلای "مفید" در بورس کالا
صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید در نظر دارد واحدهای سرمایه گذاری این صندوق را بر اساس مجوز سازمان بورس از طریق بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بورس کالای ایران پذیره نویسی کند.


 پذیره نویسی واحدهای  صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید از ۱۹ خرداد ماه آغاز می شود و به مدت ۵ روز کاری ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای مفید در نظر دارد واحدهای سرمایه گذاری این صندوق  را بر اساس مجوز سازمان بورس از طریق بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بورس کالای ایران پذیره نویسی کند.

این صندوق از نوع صندوق سرمایه گذاری در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه  طلا است و موسسین آن، شرکت سبدگردان انتخاب مفید و شرکت مشاور سرمایه گذاری ایده مفید هستند.

شرکت سبدگردان انتخاب مفید به عنوان مدیر، موسسه حسابرسی رازدار به عنوان متولی، گروه خدمات بازار سرمایه مفید به عنوان بازارگردان و موسسه حسابرسی رهبین به عنوان حسابرس این صندوق تعیین شده اند.

تعداد واحدهای سرمایه گذاری قابل انتشار ۱۰۰ میلیون واحد بوده و ۹۹ میلیون واحد آن با ارزش اسمی هر واحد ۱۰ هزار ریال پذیره نویسی عمومی می شود و هر یک از دارندگان واحدهای سرمایه گذاری به نسبت تعداد واحدهای سرمایه گذاری خود، در خالص دارایی های صندوق سهیم اند

خرید واحدهای ETF نیز مستلزم وجود کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی بوده و محدودیت حجمی برای هر سفارش خرید در نظر گرفته نشده همچنین حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقوقی نامحدود است.

مدت پذیره نویسی اولیه از روز شنبه ۱۹ خرداد ماه  و از طریق کل شبکه کارگزاری های عضو بورس کالای ایران آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

معاملات ثانویه واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، پس از اتمام پذیره نویسی و ثبت صندوق، در بازار صندوق های سرمایه گذاری (قابل معامله) بورس کالای ایران آغاز می شود و دارندگان و متقاضیان خرید می توانند با مراجعه به کارگزاران عضو بورس کالای ایران به خرید یا فروش این واحدها اقدام کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد