Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/ENmJiy
1397/03/19 - 09:33 تاريخ انتشار: 461 تعداد بازديد: 49595 كد خبر:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
بورسی شدن گندم به نفع کشاورزان است
سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید با استفاده از ظرفیت بورس کالا به سمت واقعی‌تر شدن قیمت گندم و انطباق با نرخ‌های جهانی گام برداریم که در این مسیر باید شرایط را به نفع کشاورزان مهیا کنیم.
 

 

عرضه گندم در بورس کالا در کنار پرداخت سریع وجه به کشاورزان، موجب حذف دلالان از چرخه خرید، فروش و توزیع محصولات کشاورزی شده و  زمینه شفافیت قیمت را فراهم می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: باید با استفاده از ظرفیت بورس کالا به سمت واقعی‌تر شدن قیمت گندم و انطباق با نرخ‌های جهانی گام برداریم که در این مسیر باید شرایط را به نفع کشاورزان مهیا کنیم.

وی نقش بورس کالا در تعادل بازار اشاره کرد و گفت: در بورس قیمت محصولات در تقابل عرضه و تقاضا کشف می شود و می توان برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی نیز از این مکانیسم بهره برد.

این نماینده مجلس در باره عرضه گندم در بورس کالا گفت: اگر عرضه گندم کشاورزان خرد هم بتوانند در بورس حضور داشته و محدودیتی برای آن ها ایجاد نشود عرضه گندم در بورس کالا مفید بوده و به مرور  نیاز به نرخ خرید تضمینی هم نخواهیم داشت.

به گفته وی حوزه ورود خریداران در بورس نیز حائز اهمیت است به طوریکه باید با همکاری بورس و وزارت جهاد کشاورزی و تشکل های مرتبط امکان حضور مصرف کنندگان در بورس فراهم شود

فروش شفاف محصولات به خارجی ها 

این عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر گسترش بورس کالادر تعامل با دیگر کشور ها بیان کرد: اگر امکانی فراهم شود تا بورس ما با شبکه های بورس دنیا و خریداران خارجی در ارتباط باشد می توانیم بسیاری از محصولات کشورمان را در بستری شفاف به خارجی ها بفروشیم البته این امر باید پس از تامین نیاز داخلی صورت گیرد

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد