Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/nZ1cra
1397/03/19 - 10:56 تاريخ انتشار: 874 تعداد بازديد: 49607 كد خبر:
آغاز معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران با زنگ بانک صادرات
حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات، گفت: بانک صادرات روزهای مهم و حساسی را پشت سر می گذارد؛ من تجربه بیشتری در بازار سرمایه نسبت به بازار پول داشتم و معتقدم می‌شود همواره تبادل نظر داشت.


بازگشایی معاملات امروز شنبه مورخ 19 خرداد ماه بورس تهران، در قالب مراسمی نمادین و با حضور مدیران بانک صادرات برگزار شد و زنگ آغاز معاملات به صدا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در مراسم نمادین نهمین سالروز عرضه سهام بانک صادرات ایران در بورس اوراق بهادار تهران، حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات ایران با نواختن زنگ معاملات، دادوستد سهام در بورس اوراق بهادار تهران را آغاز کرد.

در این مراسم حجت اله صیدی مدیرعامل بانک صادرات، به بیان شمای کلی از وضعیت و عملکرد بانک صادرات پرداخت.

وی در نشستی با خبرنگاران گفت: بانک صادرات روزهای مهم و حساسی را پشت سر می گذارد؛ من تجربه بیشتری در بازار سرمایه نسبت به بازار پول داشتم و معتقدم می‌شود همواره تبادل نظر داشت.

وی افزود: شفافیت و افشا حرف اول را در بازار سرمایه و به نظر من اقتصاد می زند؛ وقتی می خواهند کشورها را رتبه بندی کنند یکی از موارد افشا و شفافیت است. یکی دیگر از موارد برای جلوگیری از فساد نیز این موضوع است. بانک صادرات نه به اجبار بلکه داوطلبانه معتقد به شفافیت است.

صیدی تصریح کرد: بسته بودن نماد یکی از مهمترین مشکلات سهامداران است و یکی از اولین اقداماتم در بانک صادرات تهیه مقدمات لازم از جمله صورت های مالی سال ٩٥ و برگزاری مجمع بود تا نماد ما باز شود.

وی افزود: سازمان بورس اطلاعاتی از ما خواسته است که در صورتی که ارائه نکنیم بار دیگر نماد بسته می شود اما ما با معذوریت هایی روبرو هستیم.

مدیر عامل بانک صادرات در پاسخ به این سوال که فروش اموال مازاد بانک صادرات در چه مرحله ای است گفت: با توجه به الزام دولت و بانک مرکزی، فروش اموال مازاد بانک صادرات ۲ برابر شد؛ در سال گذشته ۴ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد را فروختیم.
وی افزود: فکر می‌کنیم بتوانیم تا زمان برگزاری مجمع بانک صادرات در تیرماه رقم بهتری را درباره فروش اموال مازاد گزارش کنیم.
صیدی گفت: سال گذشته شعب بانک صادرات از ۳ هزار شعبه به ۲ هزار و ۳۰۰ شعبه کاهش داده‌ایم و برای سال جاری کاهش شعب را در دستور کار نداریم.

حسینی مقدم معاون ناشران بورس تهران در ابتدای نشست خبری نهمین سالروز عرصه سهام بانک صادرات گفت: این مراسم نمادین برگزار می‌شود، ولی موجب تعامل بیشتر میان بازار سرمایه و شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است.

وی گفت: انتظاری که بازار سرمایه از بانک صادرات دارد این است که برنامه نظام روابط سرمایه گذاران را برای سهامداران تشریح و اقداماتی که انجام داده است را عنوان کند.

حسینی مقدم همچنین از مدیر عامل بانک صادرات درخواست کرد جهت پذیرش شرکت‌های زیر مجموعه این بانک را در بورس و فرابورس مهیا کند و گفت: حضور در بازار سرمایه علاوه بر تامین مالی موجب شفاف‌تر شدن شرکت‌ها خواهد شد.

این مراسم نمادین که در بورس­ های مطرح دنیا نیز مرسوم است، در روزها و مناسبت­ های خاص به ناشران و اعضای بورس اجازه می­ دهد تا در بازگشایی بازار مشارکت داشته باشند.

بورس اوراق بهادار تهران نیز با هدف تعامل بیشتر با ناشران پذیرفته شده و یادآوری ارتباط و تعامل ناشر با بازار سرمایه اقدام به برگزاری این مراسم کرده است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد