Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/fPAVbC
1397/03/19 - 12:52 تاريخ انتشار: 735 تعداد بازديد: 49608 كد خبر:
مسئول واحد زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی:
۶۲ تن ذخیره زعفران داریم/شفاف سازی قیمت بر تابلوی بورس
رامین اسمی، در خصوص کمبود زعفران در بازار داخلی گفت: در اجرای طرح خرید توافقی زعفران از کشاورزان و زعفران کاران، حدود ۶۲ تن زعفران از بازار جمع آوری و در انبار‌های استاندارد ذخیره شده است.


قیمت زعفران در حالی در بازار با افزایش همراه شده که آمار‌ها حاکی از آن است حجم قابل توجهی زعفران در انبار‌های سازمان تعاون روستایی وجود دارد و می‌تواند پاسخگوی نیاز داخلی باشد. ضمن اینکه برخی فعالان بازار معتقدند قیمت زعفران گران نشده بلکه به سمت واقعی شدن حرکت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از میزان، رامین اسمی ، در خصوص کمبود زعفران در بازار داخلی گفت: در اجرای طرح خرید توافقی زعفران از کشاورزان و زعفران کاران، حدود ۶۲ تن زعفران از بازار جمع آوری و در انبار‌های استاندارد ذخیره شده است. 

اسمی افزود: درست است که قیمت‌ها در بازار بالا رفته؛ اما ذخایر به اندازه کافی وجود دارد و به تدریج توزیع می‌شود به این ترتیب مشکلی در سمت عرضه وجود ندارد.

وی تاکید کرد، سازمان تعاون روستایی از طریق طرح خرید توافقی زعفران حدود ۶۲ تن زعفران ذخیره کرده که معادل یک چهارم کل تولید سالانه کشور است.

مسئول واحد زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزایش سود کشاورزان اسمی به لزوم آشنایی کشاورزان و زعفران کاران با بورس کالا و معاملات آتی زعفران اشاره کرد و گفت: معاملات آتی زعفران در حالی با استقبال نسبی مواجه شده که کشاورزان و زعفران کاران نیاز به آگاهی و آموزش بیشتری با این شیوه معاملات نوین دارند، البته در این راستا در تلاش هستیم با همکاری بورس دوره‌های آموزشی بیشتری برگزار شود.

وی به وجود اختلاف بالای قیمت‌ها در بازار‌های خارجی با قیمت زعفران در بازار داخل اشاره کرد و گفت: این رشد قیمت در بازار نقدی فاصله قیمتی بازار داخل و خارج را به سود کشاورزان کاهش می‌دهد؛ ضمن اینکه به کمک بازار آتی زعفران می‌توان به شفاف سازی هر چه بیشتر قیمت‌ها کمک کرد.

مسئول واحد زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در خصوص معرفی ایران به عنوان مرجع قیمتی زعفران در جهان به کمک معاملات قرارداد‌های آتی در بورس گفت: با توجه به اینکه در این بازار کیفیت محصول آزمایش شده و طبق استاندارد‌های مشخص به فروش می‌رسد، مشتریان خارجی زعفران ایرانی می‌توانند با مشاهده معاملات شفاف در بورس کالای ایران به این بازار اعتماد بیشتری کرده و محصول موردنیاز خود را به جای واسطه‌ها به صورت مستقیم از داخل کشور خریداری کنندکه این امر به مرجعیت قیمتی و توسعه برند زعفران ایرانی در جهان نیز کمک می‌کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد