Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/VFzq73
1397/03/19 - 12:50 تاريخ انتشار: 807 تعداد بازديد: 49609 كد خبر:
اتحادیه اروپا، بورس سوئیس را تحریم تجاری کرد
از ماه دسامبر سال جاری، اتحادیه اروپا با وضع قانون جدیدی به بورس اوراق بهادار سوئیس اجازه خواهد داد که تنها به صورت محدود و یک ساله، اجازه معامله سهام شرکت های اروپایی را خواهد داشت.

اتحادیه اروپا در ماه دسامبر سال 2018 دسترسی بورس سوئیس که توسط گروه بورس SIX اداره می شود را به بازارهای اروپایی محدود خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اختلافات اتحادیه اروپا و بورس سوئیس بالا گرفته و موجب واکنش جدید از سوی بورس سوئیس شده است.

از ماه دسامبر سال جاری، اتحادیه اروپا با وضع قانون جدیدی به بورس اوراق بهادار سوئیس اجازه می دهد که تنها به صورت محدود و یک ساله، اجازه معامله سهام شرکت های اروپایی را داشته باشد.

بر اساس این گزارش، بورس سوئیس نیز عکس العمل جدیدی را در پیش گرفت.

سوئیس تصمیم گرفته که اگر اتحادیه اروپا اجازه معامله سهام شرکت های اروپایی را از این کشور سلب کند، در اقدامی متقابل امکان دسترسی بازارهای اروپایی را به سهام شرکت های سوئیسی محدود کند.

وزیر اقتصاد سوئیس ،اولی ماورر، در آخرین اظهارات خود بیان داشت: این تصمیم اتحادیه اروپا علیه سوئیس موجب نگرانی سیاستمداران سوئیسی شده و به طور حتم، اتحادیه اروپا، با اقدامی نادرست  موجب تهدید منافع مالی سوئیس شده است. به این ترتیب، سوئیس نیز مقابله به مثل خواهد کرد.

وزیر اقتصاد سوئیس در روز جمعه، نقشه برخورد با این حرکت اتحایه اروپا را فاش کرد و مقابله به مثل را تنها عکس العمل کشور خود در قبال اتحادیه اروپا اعلام کرد.

بدن ترتیب ، سوئیس قانونی وضع خواهد کرد که از این به بعد تمامی بورس های اروپا برای معامله سهام شرکت های سوئیسی نیاز به مجوز داشته باشند.

بر اساس قوانین وضع شده در سوئیس، اگر اتحادیه اروپا بر قانون وضع شده برای سوئیس اصرار ورزد و برای طولانی مدت امکان دسترسی بورس سوئیس به سهام شرکت های اروپایی را صادر نکند ، شرکت های اروپایی هم به همین نحو، امکان دسترسی به سهام شرکت های سوئیسی را نخواهند داشت .

اما این قانون، مشمول بانک های اتحادیه اروپا نخواهد شد و بانک ها و کارگزاری ها می توانند سهام شرکت های سوئیسی را در بورس این کشور خرید و فروش کنند.

این قانون از تاریخ اول دسامبر اجرایی می شود .

روابط اتحادیه اروپا و سوئیس در سال های اخیر با مشکل مواجه شده است به خصوص این دو در خصوص قانون مهاجرت اختلافات فاحشی با یکدیگر دارند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد