Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس انرژی
https://goo.gl/W6jqXR
1397/03/20 - 09:52 تاريخ انتشار: 636 تعداد بازديد: 49628 كد خبر:
قطعی شدن معامله گاز مایع پالایشگاه ستاره خلیج فارس
سید علی حسینی از نخستین معامله گاز مایع پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس انرژی خبر داد و گفت: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، تصفیه گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تصفیه نفتا، ایزومریزاسیون، تصفیه نفت سفید و نفت گاز با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت است.


نخستین معامله گاز مایع تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به حجم ۲۰۰۰ تن و به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن در بورس انرژی انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، سید علی حسینی از نخستین معامله گاز مایع پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بورس انرژی خبر داد و گفت: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده بر اساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰ هزار بشکه در روز شامل واحدهای تقطیر، تصفیه گاز مایع، تبدیل کاتالیستی، تصفیه نفتا، ایزومریزاسیون، تصفیه نفت سفید و نفت گاز با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت است.

وی افزود: این شرکت در سال ۱۳۸۵ با هدف طراحی، مدیریت، تامین منابع مالی، احداث، بهره‌برداری و نگهداری از پالایشگاه میعانات گازی به ثبت رسید. شرکت نفت ستاره خلیج فارس با بهره‌گیری از توان و ظرفیت نیروهای متخصص ایرانی و شرکت‌های داخلی اعم از مدیریتی، مهندسی و ساخت از بزرگترین شرکت‌های پالایشی کشور است.

به گفته وی ارزش افزوده پالایشگاه‌های میعانات گازی بیشتر از پالایشگاه‌های نفتی است و از سوی دیگر، تولید بیش از ۷۵ درصد بنزین و نفت گاز از خوراک پالایشگاه میعانات گازی از جمله توجیه‌ اقتصادی برای تاسیس چنین پروژه‌هایی به شمار می‌آید.

حسینی در ادامه با بیان اینکه بورس انرژی ایران در سال ۱۳۹۵ فرآورده بنزین این پالایشگاه را در تابلوی سایر حامل‌های انرژی در بازار فیزیکی پذیرش کرد، افزود: تاکنون ۵ فرآورده تولیدی این پالایشگاه شامل نفتای مخلوط، نفت گاز، حلال ۴۰۴، گاز مایع و بنزین در بورس انرژی ایران مورد پذیرش قرار گرفته‌اند.

مدیر عامل بورس انرژی یادآور شد: نخستین معامله گازمایع تولیدی این پالایشگاه به حجم ۲۰۰۰ تن در روز یکشنبه مورخ ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۷ به قیمت ۵۸۵ دلار به ازای هر تن در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران با موفقیت عرضه و مورد معامله قرار گرفت.

وی افزود: این محموله از انبار پالایشگاه ستاره خلیج فارس به خریداران تحویل داده می شود و حمل آن به صورت زمینی صورت می‌گیرد. این مقام مسئول ابزار امیدواری کرد: امید است با ادامه روند عرضه فرآورده‌های این پالایشگاه، شاهد توسعه و رونق معاملات تمامی محصولات تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس باشیم و با تداوم و ثبات در عرضه فرآورده‌ها، استقبال بیشتر خریداران و یافتن بازارهای هدف محقق شود.

 
تصاویر خبر:
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد