Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/cZ1Wrh
1397/03/20 - 15:26 تاريخ انتشار: 961 تعداد بازديد: 49659 كد خبر:
رویدادهای تاثیرگذار هفته بر بازارهای جهانی
مسابقات جام جهانی، بحث برگزیت و دیدار سیاسی آمریکا و کره شمالی، موجب تأثیر بر بازارهای جهانی در هفته جاری خواهد شد.

طی هفته جاری پنج اتفاق مهم بر تفکر سرمایه ‌گذاران و تاجران تاثیر می‌ گذارد و جهت ‌گیری بازارهای جهانی را تغییر می‌ دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از رویترز، آن‌ چه در ادامه می ‌آید پنج اتفاق مهمی است که در هفته آینده بر تفکر سرمایه‌ گذاران و تاجران تاثیر می‌ گذارد و جهت ‌گیری بازارها را تغییر می ‌دهد.

۱-  دیدار رهبران کره‌شمالی و آمریکا

در ۱۲ ژوئن، رییس‌ جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپور دیدار می‌ کنند. در سال گذشته که این دو نفر یکدیگر را با بمب هسته‌ ای تهدید می ‌کردند، بازارها تحت تاثیر قرار گرفتند اما هنوز سرمایه ‌گذاران نمی‌ دانند که کیم چه در ذهن خود دارد و این که ترامپ انعطاف‌ پذیری از خود نشان دهد، حیاتی خواهد بود.

۲- فدرال‌رزرو؛ افزایش مجدد نرخ بهره

به نظر می رسد تاثیرگذارترین بانک مرکزی جهان، فدرال ‌رزرو آمریکا، این چهارشنبه آماده است تا نرخ بهره خود را بالا ببرد. با گزارش قدرتمند مشاغل آمریکا در هفته گذشته و نشانه ‌هایی از این‌که نرخ تورم به نرخ هدف ۲ درصدی بانک مرکزی نزدیک می‌ شود، رییس فدرال ‌رزرو و کمیته بازار آزاد او، در موقعیت خوبی هستند تا نرخ بهره را افزایش دهند.

۳- خداحافظی بانک مرکزی اروپا با برنامه خرید اوراق

کمیته تنظیم ‌کننده نرخ بهره بانک مرکزی اروپا، اعلام کرده در دیدار روز پنج‌شنبه خود، فراتر از مشکلات سیاسی ایتالیا را نگاه خواهند کرد و به مذاکرات خود در مورد خاتمه دادن به برنامه ۲.۵۵ تریلیون دلاری خرید اوراق قرضه، خواهند پرداخت؛ این اعلام موضع، موجی از نگرانی و تلاطم را در بین سرمایه‌ گذاران به راه انداخته است.

۴- شروع جام جهانی فوتبال

بزرگترین رویداد ورزشی این سیاره، جام جهانی فوتبال، در ۱۴ ژوئن در روسیه آغاز خواهد شد. بزرگترین شرط ‌بندی‌ها در مورد این که آیا برزیل یا آلمان جام معروف را بالای سر خواهند برد صورت خواهند گرفت و بیشترین میزان نوشیدنی هم در این رقابت ‌ها مصرف خواهند شد.

۵- وارد شدن پروسه برگزیت به روزهای حساس

پس از ماه‌ ها خو گرفتن بازار به حرکت کند پروسه برگزیت، این هفته احتمالا سرمایه‌ گذاران با موجی از تحولات برگزیت روبرو می‌ شوند که پوند انگلیس را دچار نوسان خواهد کرد. برگزیت وارد فاز حیاتی خواهد شد. پارلمان انگلیس در ۱۲ ژوئن در مورد اصلاحیه‌ های لایحه خروج از اتحادیه اروپا رای خواهد داد. در ادامه این ماه هم رهبران اروپا اجلاسی مهم برگزار خواهند کرد.

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد