Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/rRRFDM
1397/03/21 - 14:11 تاريخ انتشار: 744 تعداد بازديد: 49673 كد خبر:
آنگلا مرکل در مصاحبه ای تلویزیونی عنوان داشت:
اتحاد اروپا در مقابل هجویات تجاری آمریکا
صدراعظم آلمان، به عنوان رهبر قوی ترین کشور اروپایی پس از نشست جی 7 طی مصاحبه ای با تلویزیون ای آر دی اعلام داشت: کاملا از سیاست های کانادا برای مقابله با سیاست های تعرفه ای ترامپ حمایت می کنیم و آلمان نیز سیاست" اقدام متقابل" را در این خصوص پیش می گیرد.

مرکل در تازه ترین اظهارات خود در مصاحبه ای با تلویزیون ای آر دی اعلام کرد، اروپا برای مقابله با تعرفه های ترامپ بر روی واردات آهن و آلومینیوم، اقدام متقابل را در نظر خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، نشست سران جی 7 امسال در کانادا با خبرهای پر تب و تابی همراه بود. قهرهای ترامپ و برخورد هماهنگ سران اتحادیه اروپا با سیاست های یک جانبه این کشور، موجب شد آمریکا و به خصوص ترامپ ، بیش از پیش در دنیا منزوی شود.

صدراعظم آلمان، به عنوان رهبر قوی ترین کشور اروپایی پس از نشست جی 7 طی مصاحبه ای با تلویزیون ای آر دی اعلام داشت: کاملا از سیاست های کانادا برای مقابله با سیاست های تعرفه ای ترامپ حمایت می کنیم و آلمان نیز سیاست" اقدام متقابل" را در این خصوص پیش می گیرد.

در این بین، ترامپ پس از ترک اجلاس جی 7 خشم خود را از این روند با توئیتری مبنی بر عدم حمایت از بیانیه اجلاس سران جی 7 و احتمال افزایش تعرفه واردات خودرو منتشر کرد.

اشاره ترامپ در این توئیتر، واردات خودرو از اروپا و به خصوص در رأس آنها واردات خودرو از آلمان به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده خودرو در جهان است.

مرکل طی این مصاحبه تلویزیونی اعلام داشت: پس گرفتن امضا از بیانیه و عدم حمایت ترامپ از این بیانیه که طی توئیتری غیر رسمی اعلام شد شوک آور و ناراحت کننده بود  .

مرکل ادامه داد: تنش ایحاد شده میان آمریکا و کشورهای اروپایی در واقع آخر داستان روابط تجاری بین اروپا و آمریکا نیست. اما آلمان به همتای آمریکایی خود اطمینان ندارد و باید به خود متکی شود.

اتحادیه اروپا نیز همانند کانادا، اقدام متقابل را برای رویارویی با جنگ تجاری ایجاد شده توسط ترامپ در نظر گرفته است. همه کشورهای اروپایی به اتفاق تصمیم دارند بر اساس قوانین وضع شده از سوی سازمان تجارت جهانی با این اقدام آمریکا مقابله کنند.

صدراعظم آلمان در ادامه بیان داشت: ما اجازه نمی دهیم هیچ کشوری اتحاد میان کشورهای اروپایی را مختل کند. به همین دلیل همگی تصمیم گرفتیم تا با این اقدام آمریکا به صورت قانونی برخورد کنیم .

مرکل در خصوص تعرفه وضع شده ترامپ بر روی خودروهای اروپایی و به خصوص آلمان گفت: در وهله اول، باید ببینیم به چه صورت می توان جلوی این حرکت را گرفت. اگر این تعرفه عملی شود باز هم معتقدیم که اروپا باید با اقدامی هماهنگ مقابله به مثل کند.

مرکل ادامه داد: رهبران عضو جی 7 تصمیم دارند تا وسعت و محدوده تعرفه های موجود را بررسی کنند تا از اعمال تعرفه های هجو و بیهوده  آتی توسط کشورها جلوگیری کند.

آنگلا مرکل، رهبر حزب سوسیال دمکرات آلمان گفت: ایجاد یک بازار با تعرفه آزاد میان کشورهای عضو جی 7 یک نتیجه ایده آل و منطقی در نشست اخیر بوده است.

وی ادامه داد: ایجاد بلوک تجاری میان کشورهای عضو گروه جی 7 هنوز به مرحله نهایی نرسیده است. اما نکته شفاف در این میان آن است که تعرفه ای برای مبادلات تجاری بین این کشورها وجود نخواهد داشت .

وی در خصوص محلق شدن دوباره روسیه به گروه جی 7 گفت: بازگشت روسیه به این گروه غیر مممکن نیست ولی این کشور در ابتدا باید در خصوص مساله اوکراین شفاف سازی کند تا بتواند به گروه جی 7 اضافه شود .

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد