Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/j5VCkD
1397/03/22 - 12:54 تاريخ انتشار: 746 تعداد بازديد: 49712 كد خبر:
بازارها به آرامش نسبی رسیدند
این هفته یکی از مهم ترین هفته های کاری برای بازارهای جهانی است و اتفاقات مهم سیاسی و اقتصادی می تواند هر روز مانند موجی، بازارها را زیر و رو کند.

مسیر پرپیچ و خم و پیچیده بازارهای آسیایی در حالی به ثبت رسید که بازار ارز این منطقه، شاهد افت قیمت ین و رشد قیمت دلار بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، این هفته یکی از مهم ترین هفته های کاری برای بازارهای جهانی است و اتفاقات مهم سیاسی و اقتصادی می تواند هر روز مانند موجی، بازارها را زیر و رو کند.

دیدار رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا، موجب شد بازارها روند دیگری را از سر بگیرند.

در این بین، افت قیمت پوند انگلیس در پی ارسال طرح خروج بریتانیا از برگزیت به پارلمان این کشور به ثبت رسید.

در بازار نفت نیز احتمال اختلال در لوله های انتقال نفت نیجریه، موجب برهم خوردن صادرات نفت از این کشور شده و بازار این کالا را با آشفتگی همراه کرده است .

در سوی دیگر، در دنیای سیاست جهانی، امضای قراردادهای مهم بین ترامپ و کیم جونگ اون و ادعای رهبر کره شمالی مبنی بر این که "از این به بعد دنیا شاهد تغییرات مهمی خواهد بود"، کمی چینش سیاسی دنیا را تغییر داده است.

ترامپ نیز پس از امضای قراردادهای جدید با رهبر کره شمالی، به صورت رسمی از وی برای سفر به کاخ سفید دعوت کرد.

اما با آرامش نسبی در روابط کره شمالی با آمریکا، سرمایه گذاران توجه خود را به تصمیمات آتی فدرال رزرو آمریکا در خصوص نرخ بهره در روز چهارشنبه دوخته اند .

بانک مرکزی اتحادیه اروپا نیز برنامه خرید اوراق قرضه را در هفته جاری متوقف خوهد کرد. به نظر می رسد، نشست روز جمعه بانک مرکزی ژاپن نیز بدون نتیجه خاصی برگزار شود.

گوهون کوان، مدیر بازارهای کره جنوبی و آسیا در بانک گلدمن ساکس در این خصوص اظهار داشت: با این که دیدار رهبر کره شمالی و ترامپ نقطه عطف جدیدی در تاریخ سیاسی دنیا و روابط بین الملل قلمداد می شود اما بازارها هنوز به امتداد این رابطه خوب ایمان ندارند. بازارها هنوز سایه جنگ تسلیحاتی را بالای سر خود احساس می کند. تنها چیزی که می تواند بازارها را آرام کند ادامه این رابطه و برقراری قراردادهای تجاری جدید است.

پس از  این دیدار شاخص تاپیکس با رشد 0.3 درصدی همراه شد و شاخص کاسپی بدون تغییر قیمت باقی ماند، شاخص بورس هنگ کنگ رشد 0.3 درصدی را از آن خود کرد، شاخص آتی اس اند پی رشد 0.1 درصدی داشت و فوتسی لندن 0.1 درصد مثبت شد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد