Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
فرابورس
https://goo.gl/VZYkx7
1397/03/27 - 11:38 تاريخ انتشار: 937 تعداد بازديد: 49785 كد خبر:
موافقت سازمان بورس با افزایش سرمایه 300 میلیارد ریالی فرابورس؛
فرابورس ایران هزار میلیارد ریالی می‌شود
در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس که هفته آتی با موضوع افزایش سرمایه برگزار می‌شود تصویب افزایش سرمایه 300 میلیارد ریالی فرابورس که 160 میلیارد ریال آن از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته‌هاست امکان‌پذیر خواهد بود تا سرمایه فرابورس ایران به هزار میلیارد ریال افزایش بیابد.

سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید فرابورس ایران را از دو محل «سود انباشته» و «سایر اندوخته‌ها» صادر کرد تا از این طریق فرابورس بتواند سرمایه‌اش را از 700 میلیارد ریال فعلی به هزار میلیارد ریال افزایش دهد و آن را صرف اصلاح ساختار مالی خود کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، هیات‌مدیره فرابورس در تاریخ 7 خردادماه پیشنهاد افزایش سرمایه این بورس را به منظور رعایت مصوبه چهارصد و نهمین صورتجلسه هیات‌مدیره سازمان بورس در خصوص تعیین حداقل سرمایه مطلوب بورس‌ها اعلام کرد تا سرمایه فرابورس از این طریق به یک‌هزار و 50 میلیارد ریال افزایش بیابد. سازمان بورس اما با افزایش 300 میلیارد ریالی سرمایه فرابورس یعنی افزایش حدود 43 درصدی سرمایه موافقت کرد.

بدین ترتیب در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس که هفته آتی با موضوع افزایش سرمایه برگزار می‌شود تصویب افزایش سرمایه 300 میلیارد ریالی فرابورس که 160 میلیارد ریال آن از محل سود انباشته و مابقی از محل سایر اندوخته‌هاست امکان‌پذیر خواهد بود تا سرمایه فرابورس ایران به هزار میلیارد ریال افزایش بیابد.

زمان مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده فرابورس مشخص شد

همچنین 4 تیرماه 97 مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس ایران در محل سالن نور مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا به ترتیب در ساعات 14:00 و 18:00 برگزار خواهد شد.

از دستورات جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه فرابورس ایران می‌توان به مواردی همچون استماع گزارش هیات‌مدیره، حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت برای عملکرد سال مالی منتهی به 29اسفند 1396؛ بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 29اسفند 1396؛ تصمیم‌گیری در مورد میزان سود تقسیمی؛ انتخاب اعضای هیات‌مدیره؛ انتخاب حسابرس و بازرس اصلی و علی‌البدل برای سال آینده و تعیین حق‌الزحمه ایشان؛ تعیین میزان حق حضور اعضای غیرموظف هیات‌مدیره و مواردی از این دست اشاره کرد.‌

همچنین در مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس نیز پس از قرائت و استماع گزارش توجیهی هیات‌مدیره و گزارش بازرس قانونی در خصوص پیشنهاد افزایش سرمایه، در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. اصلاح موادی از اساسنامه و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع باشد نیز از دیگر دستورات جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده فرابورس ایران است.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد